[]

Üniversite kaydımı sildiremiyorum

Geçen sene şehir dışında bir üni'de bir bölüm kazanmıştım.
Kayıt yaptırdım ama gitmedim.
Bu sene gideceğim bir üniversite kazandım ama e kayıt yapamıyorum.
Eski okulda kaydım duruyormuş..
İnternetten kayıt silme yok filan diyorlar tanıdıklarım.
Bugün Yeni üni kaydım için son gün ve o eski kaydın silinmesi lazım.
600 km' yol var faksla filan hallolmuyor mu?
Çok acil bir durum cevap verirsniz sevinirim.

 
son gün sormasan iyiymiş.

gitmeden olmaz. hatta bazen oraya buraya koşturup imza almaktan 1 gün yetmiyor bile.
  • hadsafhada  (25.09.19 10:53:54) 
arkadaşına şaka olsun diye onun şifresiyle ösym'ye girip üniversite başvurularının değiştirildiği memlekette kayıt sildirme mevzusu sıkıntılı iş. doğrudan başvuru istiyorlar haklı olarak. o ildeki bir tanıdığınıza noterden "kaydımı sildirebilir" diye vekalet verin. öncesinde üniversitenin öğrenci işlerine tel. açın durumunuzu anlatın. vekaleti fakslasam kabul eder misiniz diye sorun, kabul ediyorlarsa vekaletinizi verdiğiniz biri sizin adınıza kayıt sildirme işlerini yapabilir.


  • yemrem  (25.09.19 11:01:42) 
eski okuldan kaydını sildirmeden olmaz, aynı anda 2 lisans yapamıyorsun açık öğretim değilse bir tanesi. Faksla hallolmuyor, adam nerede bilecek başkasının senin adına sildirmediğini.


  • KaraSakall  (25.09.19 11:36:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.