[]

İstanbul'da 3 gün

İstanbul'u hiç bilmeyen iki sevgili, cuma, cumartesi ve Pazar gününü en dolu şekilde nasıl geçirebilir?
Araba mı kiralamalı? Toplu ulaşıma mı yönelmeli?
Ve nerede konaklamalı?


 
istanbul'u bilmeyen birisi araba ile dolaşmaya kalkarsa hoş olmayabilir. istanbul'u bilen birisi için de hoş değil zaten. o yüzden mutlaka toplu taşıma.

bu insanların nasıl insanlar olduğuna bağlı. müze gezmek istiyorlarsa cuma cumartesi pazar açık olan müzeleri kafalarında belirlesinler gezsinler. görülecek çok bir yeri yok. tarihi yarımada var işte. içine sıçtık biz onun ama orada fotoğraf çekilebilirsiniz. oraya toplu taşıma ile gidip yakın mesafeler içinde bayağı bir şey görebilirsiniz.

dolmabahçe sarayı var orası güzel onu gezin.

galata kulesi, kız kulesi gibi yerler ise işte olsa da olur olmasa da olur (bence).

kalacak yer için de ben olsam airbnb'den kadıköy civarı evlere bakardım. kadıköy'den vapur, metro, marmaray (metro ile aktarma), metrobüs, otobüs, dolmuş her şeye ulaşabilirsiniz. ayrıca akşam içip içip kaldığınız yere yürüyerek dönebilirsiniz. kadıköy ayrıca caddebostan-bostancı sahil hattına da rahat ulaşım sağlar. oralar da haftasonu güzel oluyor.
  • levpontryagin  (24.09.19 18:58:03) 
istanbul icinde gezeceklerse kesinlikle araba kiralamamalilar. sirkeci eminonu, besiktas ya da kadikoy merkezlerden birinde konaklama ayarlamalilar ve her yere mumkun oldugunca arac trafigine girmeyen toplu tasima yontemleriyle ulasmalilar.


  • in vino veritas  (24.09.19 18:58:46) 
emirgan tarafına gidin, toplu taşımayla. sonra korularda gezer isterseniz piknik yaparsınız.


  • buzkran  (24.09.19 19:07:17) 
Ben olsam tarihi yarımada tarafına gitmem neden dersen 2009 2013 yılları arası gider ve çok severdim şimdi olmuş Arabistan. Her yer kaos kalabalık gezdiginden tat alamıyorsun. Çok merakın yoksa gitme tavsiye etmiyorum. Korulardan birine mutlaka gidin araya sıkıştırıp. İstanbul'da araba kiralama İstanbulkart al ve arada taksi kullan arada. Kadıköy Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Kuzguncuk bence güzel yerler. Planı sen yap yerlere bakıp. Tarihi yarımada ya yinede giderim merak ediyorum dersen 1 gün oraya gider zaten.


  • Topalordek  (24.09.19 21:37:54) 
- kesinlikle toplu taşıma
- vapur + metro durağına yakın otel olmalı.
- bence en uygunu kadıköy rıhtıma yakın oteller.
- kadıköy'den vapur ile adalara, beşiktaşa, eminönü (tarihi yarım ada), karaköy'e ulaşabilirsiniz.
- kadıköy'den metro ile de birçok yere ulaşabilirsiniz,
www.metro.istanbul bunu sık kullanılanlara ekleyin lazım olacaktır.
- tarihi yarımada'ya gitmeyin denilmiş biraz haklı olarak ama en azından bir kere gitmeniz lazım bence. topkapı sarayı, ayasofya, yerebatan sarnıcı, sultanahmet camii, gülhane parkı, bunların hepsi yürüme mesafesinde zaten. kadıköy'den vapurla eminönü'ye geçip ordan ister yürüyerek, ister 1-2 durak tramvay ile bu bahsettiğim yerlere ulaşabiliyorsunuz. sonrası zaten yürümek. eğer detaylı gezilecekse özellikle topkapı sarayı filan bir gün yetmeyebilir. bir de gitmeden önce mutlaka hangi saatler açık, hangi gün kapalı vs. onu kontrol edin, ona göre plan yapın.

- kadıköy'den karaköy'e vapurla geçebilirsiniz, oradan yürüyerek galata kulesi civarına çıkabilirsiniz.

- kadıköy'den yine vapurla adalara gidebilirsiniz, büyükada'ya gidilebilir. aya yorgi kilisesine kadar çıkabilir, bir şeyler yiyebilirsiniz manzaraya karşı. www.gezgez.net
yine muhtemelen bir git gel yaparsanız akşam kadıköy'e dönmüş olursunuz.

- kadıköy'den yine vapurla beşiktaşa gidilebilir, oradan dolmabahçe sarayı, ilginiz varsa beşiktaş denizcilik müzesi gezilip, ortaköye kadar yürüyebilirsiniz.
  • aziz dostum jack  (24.09.19 22:38:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.