[]

Ozel hastanede muayene olup istenen tetkikleri devlet hastanesinde yapmak?

Karmasik saglik problemlerim var ve devlet hastaneleri kalabaliktan, ilgisizlik vei letisimsizlikten dertlerime derman olamadi teshis bile koyamadilar. Simdi ben ozel doktorlara muayene olsam, istedikleri kan testlerini / tetkikleri (kan panelleri, belki kolonoskopi, MR, sintigrafi vs.) devlet hastanesine gidip "aha bunlari istediler benden" deyip yaptirabilir miyim? GSS ile sigortaliyim, issizim. Devlet hastanesinde butun bu tahliller digital olarak iletiliyor yani doktor istedigi tahlilleri sisteme giriyor, LAB sistemden okuyup kan aliyor vs. Ozel + devlet olursa muhtemelen bana ozelden kagit verecekler bunlari yaptir diye. Bunlari devlet hastanesine verip bu tetkikleri yaptirabilir miyim?
 
Öncelikle devlette de ilgili branştaki doktora muayene olman ve o doktorun da o testleri gerekli görmesi lazım.


  • elorelia  (24.09.19 18:16:42) 
Basit tetkikler ise yapılabilir, ama sintigrafidir, kolonoskopidir bunları doktor uygun ve gerekli görmezse yaptıramazsın.


  • alicandan  (24.09.19 18:34:02) 
devlet hastanesine aynı şikayetlerle git, muhtemelen aynı tetkikleri ister. istemezse bile ucundan çıtlat, bunlar istenmişti diye ama özele gittiğini doğrudan söyleme. sonuçları al özele götür orada muayene olursun. devlet doktoru sen gittiğinde ilk muayeneyi yapıyor zaten çok beklemezsin.

edit: ablam da bu şekilde yapıyormuş röntgen ve tahlilleri.
  • buzkran  (24.09.19 19:17:11 ~ 19:17:56) 
Acil olduğu için özele gitmiştim, bu testleri istediler yaptıramayacağım maddi olarak imkansız, sizinle devam etmek istiyorum ama bunları da yaptırmazsam aklım kalacak diyebilirsiniz. Aksi takdirde egolu bir doktora denk gelirseniz mümkün değil. Öyle birine denk gelmeseniz bile farklı şeyler isteyebilir. Başkasının tedavi planını uygulamak istemiyorlar genelde hekimler, haklı yanları da var tabii.


  • kullanıcıadımbuolsun  (24.09.19 22:33:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.