Yurtdisi telefonun gecici sure kullanimi

Selamlar. Yurtdisinda yasarken orada kullandigim telefonla turkiyeye geldim. 10 gun kalirken mesaj geldi bu imei kayitsizdir ve 120 gun sonra kapatilacaktir diye. Simdi tekrar yurtdisina gidiyorum 10 gun sonra. 4 ay sonra tekrar gelecegimi varsayarsak, geldigimde 110 gun kullanim hakkim mi olacak? Geldigimde tekrar 120 gun mu taninacak? Yoksa geldigimde bu imei ulkeye giris yaptigindan itibaren 120 gun gecmis oldugu icin kapatilmis mi olacak?

Tesekkurler.

yok o 120 gün başladığı andan itibaren 120 günün var.

  • viyana kangurusu  (24.09.19 11:37:45)
bir sonraki gelişinde çalışmaz. dünya üzerinde imei'den kaçakçılık engellemeyi akıl eden ilk ülkeyiz biz. mağduriyet falan umrumuzda değil.

  • rosencruz  (24.09.19 15:01:07)
Bilo oglanin aksam yemegine bir tutam da sen katki ver.

  • rusd  (24.09.19 16:23:03)
120 gun baslayinca Turkiye'de telefonu kullanmak icin 120 gun hakkiniz var. Ben gelince cok kalmiyorum, 3-4 yildir ayni telefonla gelmeme ragmen daha 100 gunum mu ne var gelen SMS'lere gore.

Her yil 1 ay bile Turkiye'de gecirseniz 120 gun hakkiniz sizi 120/30=4 yil idare eder. O zamana da belki telefonu degistirirsiniz zaten.
  • crown  (24.09.19 19:33:46 ~ 19:35:05)