[]

Türkiye'ye özel fiyatlama yapan oyun marketleri?

Gördüğüm kadarıyla Steam fiyatları TL üzerinden ve Türkiye'ye özel... Bunun gibi başka hangi mecralarda TL kurundan Türkiye'ye özel fiyat ayarlamaları yapılıyor?

GOG'da güzel indirimler oluyor ama sadece USD ile alınabiliyor, değil mi?


 
Xbox hayvan gibi fiyat çekiyordu aboneliklere, Ekim'de 59.90 olan game pass ve gold live'ı tr ye özel diyerek 29.90 a çekiyorlarmış.


  • baal  (24.09.19 10:45:46) 
Greenman Gaming, Fanatical. Bu ikisi daha yeni sayılabilecek bir süre önce TL üzerinden satış yapmaya başladılar. Fanatical hala biraz daha yüksek fiyatlı Greenman Gaming' e göre. Çünkü o da Humble Bundle' ın yaptığı gibi mevcut kur üzerinden çeviriyor. Ama Greenman Gaming son zamanlarda Steam' in uyguladığı fiyat politikasına daha da yaklaştı. Bazen Steam' den daha düşük fiyata sattığı da oluyor. Hatta şu anda Batman Arkham Serisi' nin bir oyunu 3,5 TL gibi bir fiyattan satılıyor, serinin diğer oyunları 7,3 TL' den satılıyor, Steam' de 7,75 TL' den satılıyor aynı oyunlar.

Hatta bir keresinde 27 TL' ye Metal Gear Bundle yapmışlardı, MGS 4 Revengeance, MGS 5 Phantom Pain ve Ground Zeroes. Ben tükendiği için alamamıştım. Bazen güzel fırsatlar oluyor. Onun dışında hemen hemen Steam ile aynı fiyatlarda.

Bir de @baal' ın dediği gibi Xbox Game Pass mevzusu var. İlk 2 ay 11 TL gibi bir fiyata
yüzlerce oyunu ve yeni çıkan oyunları oynayabiliyorsunuz. Windows 10 kullanıyorsanız hiç düşünmeden alın. Çünkü sadece Windows 10 ile çalışıyor Xbox Game Pass.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.09.19 18:14:59 ~ 18:16:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.