[]

muhabbet kuşu yem yememe sorunu

merhabalar
muhabbet kuşuma 1 seneden beri Gold Wings'in yeminden veriyorum bu son aldığım paketten hiç bir tane bile yemedi. 3 gün boyunca yemeyince biraz rahatsızlandığını gördüm ve açık yem denedim onu da yemedi. Veteriner çok büyük bi' problem olmadığını, yem değiştirip denemem gerektiğini söyledi.
Fakat halihazırda elimde 2 kg. yem var ve ben hangi yemi deneyeceğim bilemiyorum açık da kapalı da yem yemiyor sadece dal darı yiyor 5 gündür. önerebileceğiniz bi' marka var mıdır acaba, kuşu benimki gibi seçici olan???


 
yem görsel olarak aynı mı gözüküyor? her ne kadar paket yem/marka olsalarda ben bazen farklı olduğunu gözlemliyorum. bende eurogold kullanıyorum en son aldığım diğer aldıklarıma göre daha fazla çeşit içeriyor mesela küçük siyah tohum yemlerinden var son aldığımda.
bir de tarih kısmı önemli tarihi yakın/geçmiş veya bayat/bozuk ürün olabilir mi?

  • pardus  (23.09.19 23:13:30) 
yemler görsel olarak aynı sadece gold wings'te daha fazla çeşit var. bu yemi yeni almıştım 1 ay önce üretilmiş hatta onu da kontrol ettim. gold wings'i de değiştirdiler içeriği her aldığımda değişik oluyor acaba ondan mı beğenmedi diyorum ama açık yemi de yemedi. kafalar karıştı :/


  • arcenciel  (23.09.19 23:16:26) 
Ben versela laga kullanıyorum. 1,5 senedir hic değiştirmedim. Bizimki çok seviyor. Deneyin isterseniz.

Bizim kus seçici mi bilmiyorum bu ikinci yemi ikisindede sorun yaşamadım. Kafesinde dal dari ve kus kumuda bulunduruyorum.
  • =)  (24.09.19 00:02:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.