neye elimi atsam bok oluyor.

duyuru insanları,
bendeniz 20li yaşlarda hayattan zevk alamayan bireyim. zaman zaman bazı işlere girer girdiğim işin içine sıçıp çıkarım. ders çalışırım, çok çalışırım başarılı olamam. az çalışırım başarılı olamam. bahis oynarım tek maçtan yatar. 7li plase yaparım 6. ayakta at 1.likten 6.lığa geriler v.s.. üniversite okuyorum. hoca quiz yapar. hoca sınıfta der ki: "x sorusunu sadece ayı yogi yaptı(diğer soruları yapmama rağmen)" millet waouww gibisinden iç geçirirken quiz sonuçları açıklanır, aslında boktan bi not almışımdır. sınava girerim çıkarım hoca "ayı yogi çok iyi çözmüştü soruları" der. yine aynı şekilde millet ulan adam her dersten çakıyor 100ü derken kaç aldığımı sorunca hoca 15 diye cevabı yapıştırır. ödev yaparım arkadaşımla ödevimin tıpa tıp aynı olmasına rağmen arkadaşım 80 ben 20 alırım.(bunların hepsi başıma geldi, üstelik hocalar şakacı falanda değil gayet ciddi söylüyorlar, şans oyunları farklı bir mevzuu zaten. senelerdir oynarım sadece geçen gün bahisten 50 lira ikramiye aldım). artık arkadaşlar arasında alay konusu olduğumu fark etmeye başladım. gerçekten bazı şeyler çok iyi giderken birden bombok oluyor(bazı şeyler dedim çünkü hayatımda sadece bazı şeyler çok iyi gidiyor). artık hayatta başarabileceğim birşey olduğuna inanmamaya başladım. başarısızlık adımın eş anlamlısı oldu. sonuçta hayallerim yıkılıp gidiyor. sizce bunun sebebi nedir ? artık yılmaz vural'ı çok iyi anlamaya başladım.

sabrınıza teşekkürler.

düzenli banyo yap derim. o suyu boşa harcama 3 soluna, 3 sağına.. anladın sen onu :)

şaka bi yana, takma kafana her insan her dönem bu tip kaygılara giriyor. mesala şu an içindeyim. ermoo intihar etse - e haklı sebepleri vardı zaten derler. o derece bunalıyor insan çıkmaza giriyor. biraz daha pozitif bakmaya çalış olaylara. şu anlattığın başından geçen olaylara en çok senin gülmen lazım. hayat işte vapurlar filan..
  • ermoo  (13.04.10 23:52:21)
"bendeniz 20li yaşlarda hayattan zevk alamayan bireyim"

belki de böyle düşündüğünüz için oluyordur yahu?

iyi düşün, iyi olsun :)
  • erobur  (13.04.10 23:52:31)
aynı dertten muzdaribiz.5 yıldır aynı bok.yavaş yavaş kabullenmeye başladım.bu yüzden böyle şeyler artık daha az acıtıyor.

  • cruex  (13.04.10 23:52:38 ~ 23:54:30)
bence sen sirf sanssiz tarafindan bakiyorsun, kotu dusuncen de kotuyu cekiyor bir sekilde. sansli/iyi tarafindan bak. (biliyorum cok klise oldu ama en iyisi bu)

  • ermanen  (13.04.10 23:58:15)
denemediğim totem yapmadığım, şey kalmadı. öyle bi takıntı oldu ki bende, gusül abdesti aldıktan sonra bide teyemmüm alıp evden çıkar hale geldim. aslında çok pozitif düşünen biriyim, günlük hayatta çok sakinim. sakinliğimden dolayı bu başarısızlıklarımı içime atıp stres yapıyorum. içim içimi yiyor şuan. vize haftasındayız. bugün ne umutlarla girmiştim sınava. işin bana en çok koyan tarafı artık bu başarısızlıklar öyle bir hal aldı ki arkadaş çevremde bile alay konusu olduğumu fark ettim. yarın yine sınav var yine umut dolu gideceğim. ama sınavdan sonra o boktan durumla karşılaşmak beni başarıdan bir adım daha uzaklaştırıyor.

  • Ayiyogi  (13.04.10 23:59:24 ~ 14.04.10 00:01:01)
ahah, üslubun çok güzel öncelikle. şans oyunlarında normal olan kazanamamaktır zaten:) sürekli kazanıyorsan bi anormallik vardır. uzaktan bakıp ahkam kesmek gibi olucak ama sınav sonuçları ile ilgili bahsettiklerin biraz bahane gibi sanki. cevap neyse onu yazdın mı alırsın istediğin puanı. kağıdını görmek iste, nasıl hatalar yaptığına bak. aynı hataları tekrarlama.

negatif bakma. biraz olumlu düşünmeye çalış. hayatta başarılı olduğun alanlar vardır, olucaktır. yılmaz vural bir gün milli takımın başına geçicek mesela, ben inanıyorum:)
  • emraah  (14.04.10 00:01:37)
Takıntı yaptıkça ama çok daha fena yaparsın.

Bak şimdi, bizim ailecek bir uğursuzluğumuz var.

Ben ne zaman trene binsem o tren bozulur. %40 gibi bir durumlardayım artık. Babam da öyledir, resmen gökten Sparcatus Blood And Sand dizisinin ekibi düşse, bize onca kadın köle arasından gladyatör malafatı düşer.

Ama artık alaya alıyorum. Benimle gezen kişilere "bakın karakediyim" diyorum. Onlar da gülmeye şaşırmaya vs başladılar.

Sanki bir süredir geçiyor gibi..

Hayat, kafana taktıkça zorlaşan bir şey. Aman diyeyim, kanser de böyle oluşur uzuuuun yıllar sonrasında. Evham yapma, koy gitsin, hayallerini yıkılacak diye kur, yıkılmazsa sana kapak olur.

Artık biriyle konuşurken, istediğimin olmayacağını düşünüyorum gülüp geçiyorum, olmadığında işte bu ben(: diyorum, olduğundaysa ise ehoho gene kodum çocuğu, modundayım.

Asıl şanssızlık mı istersin?
Eşi vefaat eden Kaan Sezyum'un şu yazısını oku.. www.radikal.com.tr

sonra bir de kendine ve planlarına ve de hayatına bak..
  • erobur  (14.04.10 00:04:52)
sans oyunlarindan basari bekleme.

sinavlara çalisma yöntemini sorgula, sinavda hocanin istedigini verebiliyor musun neyi yanlis yapiyorsun bir bak.
  • samfisher  (14.04.10 00:11:14)
"bendeniz 20li yaşlarda hayattan zevk alamayan bireyim"

ne ibnelik ne de ukalalık olsun diye yazıyorum:

sorun burda... daha dur bakalım... hayatta görecek çok şey var. belki de bunlar ilerisi için yatırımdır.

hayat önce tokadı atar, dersi sonra verir.

sabır...
  • beni boyle sev seveceksen  (14.04.10 00:11:27 ~ 00:11:49)
düşündüğünüz gibi yaşamak değil, yaşadığınız gibi düşünmek mümkün bence. pozitif düşünerek hayatı düzeltebileceğinizi sanmıyorum. ancak iyice abartılıp işi hiçbir şey yapmamaya vardıracak kadar engelleyici düşüncelere varmamak lazım.

bir de düztabanlık diye bir şey var, anneniz demeyeyim ama teyzeniz yaşındayım ama bende de azımsanmayacak bir düztabanlık var, inatlaşın biraz koşullarla, pozitif düşünüp hayallere dalın demiyorum, ziterim ulan hepinizi modu bazan faydalı olabiliyor.
  • uyuklayankedi  (14.04.10 00:11:54)
birde şu durum var. yakın çevrem beni gerekeni yapmadığım için eleştiriyor. ilkokul çocuğuymuşum gibi üzerime geliyor. onlara anlatsam ya çok sallıyorsun derler yada dinlemezler. naapsam ?

  • Ayiyogi  (14.04.10 00:31:24)
yakın çevreye anlatma durumu çoğu zaman problemli olur. bir anlatın, iki anlatın; anlamazlarsa üçüncüyü denemeyin, enerjinizi laf anlatmaya değil ne yapmayı planlıyorsanız ona harcayın.

  • uyuklayankedi  (14.04.10 00:48:39)
Şu kadar özetle anlatayım kendimi; aynen senin gibiydim...

iddaa oynamayı bıraktım, çünkü sadece senin degil, çogu insanın tek maçtan yatıyor...üslubundan kolayca cıkarılabilir ki aptal bi adam degilsin aksine ciddi bi r zeka oldugunu tahmin ediyorum...derslere eskiden 3 saat çalışıyoduysan 6 saat çalış 6 yetmezse 8 calış..

hayat böyle be aga... ne kadar düşersen düş arsız arsız kalkıp zorlamaya devam ediceksin... benim böyle anlar için motivational bi videom var son 1 senedir... rocky balboa filminde rocky nin cocuguna yaptıgı bi konuşma var... başıma gelen her boktan şeyden sonra bir doz alırım ve devam ederim...

"it aint about how hard you can hit, its about how hard you can get hit and keep moving forward..."
özetle; arsız ol.

sevgiler...
  • wishborn  (14.04.10 00:53:19)
ben de çok şanslıyım mesela şanssız olmak nasıldır hep merak ederim. bi süre yer değiştirebiliriz mesela. bugune dek lotoda sekiz kere falan 5 cıktı bana. eğer kötümser bi insansan bunu da direk çok büyük şanssızlık olarak nitelendirebilirsin. diyeceğim odur ki baktığın yere bağlı. belki düşük not almana rağmen hocalarının seni takdir etmesi çok işine yarayacaktır? gibi.

  • likeinme  (14.04.10 00:55:01)
şu filmleri bir kaç kere izle izlediysen bile tekrar izle dikkatini ver !
yardımcı olacatır.

Fight Club
Cidade de Deus
Se7en
The Big Lebowski
The Shawshank Redemption
Memento
Dead Poets Society
Little Miss Sunshine
American Beauty
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Requiem for a Dream
Oldboy
Donnie Darko
  • sozluknickmiverulan  (14.04.10 11:46:04)
www.codxpert.com

bir oku derim
  • solo  (14.04.10 12:09:39)
Kardeş? Sen ben misin? Yoksa ben sen miyim?

Ben de aynı derdin farklı detaylarına sahibim. Ezelden beri birçok başarım oldu: Dokuz yaşında resim yarışmasına katıldım, ikinci oldum. Çok müthiş bir öğrenci olmamama rağmen il çapında bir sınavda derece yaptım, bedava dersane kazandım. Anadolu Lisesi'ne de keza birincilikle girdim, okulun ilk günü kalabalığa konuşma yaptırdılar...

Üniversiteyi kazandığım yıl, bölümümün (Dilbilimi) 16 yıldır devam eden formasyon ve öğretmenlik hakkı iptal edildi. Mezuniyetime ek olarak grafik tasarımcı oldum. Ekstra hizmet için, ikisinden de hayır gelmedi. KPSS'de bölümümün adı yok. Türk Dil Kurumu bile Dilbilimci almıyor. Liselerdeki Dilbilimi dersine bile Dilbilimi mezunu öğretmen olamıyor. Herkes grafiker olmuş. İki satır yazamayanlar editör oluyor. Çalıştığım işyerlerinden paramı alamadım. Altı aydır işsizim...

Gel de hayata küsme...
  • samterk  (14.04.10 13:56:03)