[]

Zorla getirilme emri

Sanık duruşmaya gelmeyince hakkında zorla getirilme emri çıkarıldı ve dava bugüne ertelendi. Süreci anlatır mısınız? Bugün ne olmuştur? Sanık nasıl zorla duruşmaya getirilir? Teşekkürler.
 
kolluk kuvveti gider vatandaşı alır, kolluk eşliğinde mahkemeye çıkarılır. bulunamazsa tutanak tutulur, hakimin takdirine göre yeniden zorla getirme emri veya yakalama kararı çıkarılır.


  • lostys  (23.09.19 16:00:04) 
Zorla getirme kararına binaen güvenlik kuvvetleri şahsi yakalar. Ve mahkemeye çıkartır


  • opitseri  (23.09.19 16:00:23) 
mahkemenin kalemi veya yazı işleri zorla getirme kararını sanığın ikametindeki ilçe emniyet müdürlüğüne gönderir.
Polisler mahkeme günü ve saatinde sanığı duruşma salonunda hazır edeler.
Sanık zorla getirme kararına rağmen tutarlı bir gerekçe olmaksizin duruşma salonuna getirilemezse, hakkında yakalama kararı çıkartılır.
Yani görüldüğü yerde gözaltına alınır, karakolda geceler.
Ertesi gün mahkemeye çıkarılır ifadesi alınır.
  • yesil basli govel santor  (23.09.19 21:51:20) 
evime giren hırsızın mahkemesi vardı . avukatlar dahil birşey çıkmaz bundan dedi . dava ağır cezada görülecekti. ben de gitmedim. hakim zorla getirme emri çıkarmış. bir gün polis geldi. davanız var zorla getirme emri var gelmeniz lazım,bu önemli şakası olmaz dedi. bizde iyi vatandaşlar olarak tabi dedik. polis le ayrı zamanlarda gittik mahkemeye ama kapıda buluştuk .sonra dava görüldü hırsız 20 yıl aldı, salonda tutuklaması gerçekleşti bizi de olay çıkmasın diye ayrı bir yerden çıkardılar .


  • 50promil  (24.09.19 11:43:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.