Kredi Borcu Devam Eden Konutun Kredi ile Alınması?

şimdi hali hazırda ziraat bankasından konut kredisi devam eden bi ev için anlaştık. eksper'de onay verdi, yarın bankaya gidip imzayı atacağım. daha sonra bankadan mesaj geliyomuş galiba tapudan randevu alıyomuşuz.

emlakçı diyorki siz elinizdeki nakiti ev sahibine göndereceksiniz. daha sonra alım satım tapuda yapılacak, daha sonra çektiğiniz kredi miktarından banka evin kalan borcunu tahsil edecek, artanını da alım satımdan sonra ev sahibinin hesabına geçecek.

burada alım satım işlemi süreci nasıl işliyor? bu şekilde mi oluyor gerçekten? bu işlerde acemiyim, o yüzden bişey diyemedim şu anda.

edit: benim kredi çektiğim banka ile evin şu an devam eden kredisi aynı bankadan.

bankalar kendi arasında halledecek o işi evet. (kredi çekeceğiniz bankayı durumdan haberdar etmişsinizdir zaten)

siz elden vereceğiniz kısmı tapudayken internet bankacılığından gönderin. öncesinde değil. açıklamayı da güzelce yazın. (şu parsel şu adadaki şu şahsa ait şu dairenin alımı için ödenen vs.vs. diye)

isterseniz o parayı da kredi çekeceğiniz bankaya yatırıp bloke ettirebilirsiniz, direkt onlar gönderir ev sahibine ama o durumda 100-150 tl bi eft ücreti alıyorlar genelde. bunları kredi çekeceğiniz şubeyle görüşün onlar aydınlatır sizi.
  • brkylmz  (23.09.19 14:28:41 ~ 14:29:24)
elinizdeki nakiti tapuda verin , öncesinde vermeyi anlayamadım.

  • alicandan  (23.09.19 17:01:58)