elektronik eşya alırken kdv'den düşmek

bir arkadaşımın şahıs şirketi var. ben de bu aralar bi elektronik alet alacağım için acaba kendisine böyle bi teklifte bulunsam mı diye düşünüyorum. faturayı onun şirketi adına kestirsem daha sonra o kdv miktarını bana geri ödese hepsini olmasa bile en azından yarısını ödese bile olur sorun çıkma ihtimali var mıdır?

ürün teslimat adresi ile fatura adresinin farklı iller olması sorun olabilir mi?

yapabilir. sorun çıkmaz.

ürün teslimat adresi fatura adresi farklı olabilir.
  • xdenizx  (23.09.19 09:50:06)
1. Arkadaşının KDV'ye ihtiyacı var mı?
2. Alacağın alet iş için kullanabileceği bir alet mi?

KDV'ye ihtiyacı varsa devlete vereceğime sana vereyim diyebilir, yarısını vereyim diyebilir.
  • John Bloor  (23.09.19 10:04:49)
sorun olmaz, yarısını verir.

hepsini sana vereceğine devlete öder, niye uğraşsın.
  • babilbaligi  (23.09.19 10:10:57)
İhtiyaci var ve is isin kullanilabilir bi cihaz. Sehirler farkli olsa da sorun olmaz di mi basina is aldirmak istemem

  • acımasız gerçekler  (23.09.19 19:38:26)
Sorun olmaz, bu işin raconu %5 ile oluyor.

  • neymis  (24.09.19 02:25:08)