Kemoterapi alan anneme hobi önerisi

Annem bir süredir tedavi oluyor, çeşitli ameliyatlar geçirdi. Aldığı ilaçlardan dolayı bazı sorunlar yaşıyor. Bir yandan evde epey canı sıkılıyor, kafaya takacak bir sürü şey buluyor haliyle.

Aldığım kitapları okuyamıyor, gözleri eskisi kadar iyi değil ilaçlardan dolayı-bulanık gördüğünü söylüyor.

İnce el becerisi gerektiren şeyler yapamıyor elim kolum pek tutmuyor diyor.

Resim mesim ebru önerdim onların da kimyasalları dokunur soluyamam dokunamam diyor.

Annem 60 yaşında ev hanımı. Ne gibi hobiler önerebiliriz başka var mı aklınıza gelen?

balkonunuz varsa tohum ya da fide alabilirsiniz, çiçek, yeşillik, kekik, maydanoz falan onlarla uğraşabilir.

  • slow like honey  (23.09.19 09:17:33)
Bulmaca seviyor mu? Anneme bulmaca dergisi alıyorum. Bayağı bir oyalanıyor.

  • zombi  (23.09.19 09:17:35)
Sesli kitap dinlemekten hoşlanır mı ki?

  • Mossy  (23.09.19 09:20:21)
hobi değil ama sosyal sorumluluk yapsa olmaz mı acaba? bizim de bir ablamız var, sokak çorbacıları derneğinde bize yardıma gelir. uzun süreler yürüyemediği için çorba dağıtımına katılmaz ama mutfakta çorba yapımına yardım eder. annenizle benzer süreçlerden geçen biriydi. gençlerle bir arada olmak ve tanımadığı insanlara yardım etmek ona iyi geliyor gibiydi.

  • ofelia  (23.09.19 09:24:24)
tabletten bir şeyler izleyebilir özellikle ilaç alırken

  • bir soru sorcam  (23.09.19 09:30:31)