Laptop icin yardima ihtiyacim var

Arkadaslar merhaba. Yuksek lisansta tez senem. Bol bol bi seyler okuyup yazacagim, arada film dizi izliycegim, teknik kisimdan hic anlamadigim icin tamirler srvisle vs beni ugrastirmiycak f/p urunu duusk butceli laptopa ihtiyacim var. Bu hafta halletmem lazim durumum acil. Linkteki ürün nasildir? Yardimci olucak arkadaşlara minnettar kalicam. Tesekkur ederim.

www.hepsiburada.com

Extra belirtiyim butcem 5 max 6 bin.

  • hindistan cevizi  (23.09.19 00:10:00)
Sırf o işler için bu kadar para harcamaya gerek yok bence. Alınacaksa apple-thinkpad-xps-zenbook üst seviyede tavsiye edilenler. Düşük bütçeli alacaksanız i5 8250 ve 250gb ssd üstü her şey işinizi gayet görür. ekran 1080p zaten şart olsun.

  • bahoho  (23.09.19 00:18:38)
sevgili ceviz,

Piyasa laptopları yerine 1000 -max 1500 liraya adam gibi bir thinkpad x230 al bak keyfine. tabi 12.5 inçlik ekran rahatsız etmeyecekse, ama inan alısıyor insan.

bir tek batarya problemin olur onlarda 250 300 e bulunuyor.

yer olarak kadıköyde han bilgisayar var. ikinci el temiz komputer satmaktalar. bir arastırıver.
  • binder dandet  (23.09.19 00:19:25 ~ 00:21:47)
5bin bütçesi olan insana niye pintilik yaptırıyonuz yav. 5bin verebilecekse versin, uzun uzun kullanır. İlla render almana gerek yok, yeni nesil işlemcili ssd'li ince şık bişey alırsın o fiyata. Yapacağın işler güç gerektirmiyor evet ama alabiliyorken en iyisini al tabii ki.

Yeni nesil işlemci olsun, ssd minimum 256gb olsun, ram 16gb olsun; kabaca bunlara bak. Klavye ışıklı olursa, ekran mat ips olursa, hafif ve ince olursa daha ne olsun de al geç. Marka çok önemli değil ama hp dell Asus üzmez.
  • Bruce  (23.09.19 00:35:41)
  • karacigerim vur kadehlere  (23.09.19 01:59:08)
aynı amaçlarla geçenlerde f/p ürünü olarak karar verdiğim model. son bir iki aydır bende. memnunum. 3 bin liraya aldığımı da belirtmeliyim. LENOVO V155-15API AMD RYZEN 5 3500U 8GB 256GB SSD 15.6" FHD.

  • kurmalifare  (23.09.19 11:53:31)