Yeni iş hazır değil

Merhaba,

Ben bir işte garson olarak çalışıyordum ve geçen ayın ortasında başka bir yerle bisikletle yemek dağıtım için anlaştım, sipariş olmadığında da servise ve mutfağa yardım edicem şeklinde. Ben bunlara dedim ki mevcut işimde ihbar sürem ve ayarlanmış tatilim var, işe 27 eylülde başlayabilirim. Tamam dediler, zaten dağıtım için gerekli bisiklet ve uygulama ayarlanıyordu birkaç hafta içinde hazır olacaktı.

Mevcut işime işi bırakacağımı söylemedim tatile çıkmadan, tatilden dönünce bırakırım diye düşünerek. Yeni işteki şefe mail attım bak haftaya ben geliyorum diye, gelmeden mail at shiftleri ayarlarız demişti, ana şimdi diyor ki daha uygulama hazır değil haber vericez. Ben napayım şimdi? Öb0r işi bıraktığımı söylemedim daha oradakilere, tatil dönüşü devam etsem ederim ama etmek istemiyorum çok fazla farklı sebepten. Yeni iş de kaç haftadır hazır değil. Tatile de çıkmamış olsaydım ne olacaktı bilmem. Tatil dönüşü çok boşta da kalamam zaten 1 aydır tatildeyim. Mail atıp uygulama ne zaman çıkar desem bilmiyorum, yakında der. Geleyim servise mutfağa yardım edeyim desem hem garip olur gibi hem de kabul eder mi bilmwm. Çünkü benim gibi dağıtın işi için alınan başka elemanlar da var ve onlar da bekleyişte tahmin ediyorum ki.

Ne yapsam? En azından part time servis/mutfak yardımı için sorsam mı?

Teşekkürler

Bence bize sorduğun gibi yeni işverene sor şimdi başlasam mutfağa yardım etsem, uygulama hallolunca da servise başlasam olur mu diye. Cevap olumsuz olursa ne kadar sevmesen de eski işine devam edersin haber gelene kadar.
Bi de uygulama işinin hiç hallolmadığını, iptal edildiğini düşün ozaman napcaksın?

  • megalomaniac  (22.09.19 10:24:17)
Durum net hocam. Tehdit edici, ukala bir üslupla değil, paraya ihtiyacın olduğunu işinden de ayrıldığını uygun bir dillr ifade et bence. Yüzyüze daha güzel olur imkan varsa.

  • baal  (22.09.19 10:54:22)