ketojenik beslenme zorluyor mu?

karbonhidrat bağımlısıyım ne yazık ki. tecrübesini paylaşan insanların videoları ya da yazılarından çıkardığıma göre bu durumdaysanız alışmanız biraz zor olabiliyormuş. kolayca adapte olabilen var mı ketoya? okuldaki performansım düşer mala dönerim diye korkuyorum ama bir yandan da acaba bahane mi uyduruyorum kendime diyorum :(

bir hastalığın yoksa ilk 1-2 hafta sonra alışırsın.

  • ya ben lan neyse  (21.09.19 22:11:25)
merhaba, bende ayni durumdaydim ancak ketojenik beslenmeye cok kolay bir sekilde adapte oldum ve iki bucuk aydir ketojenik besleniyorum. enerjimiz yuksek, gencligimiz var :d

  • tahtakafa  (21.09.19 22:34:03 ~ 22:34:26)
angelus bana karbonhidrayı tamamen kesme, insanın kafası çalışmıyor demişti.

ben dinlemeyip tamamen kesmiştim, evdeyken farketmedim de, arkadaşlarla buluşunca resmen konuşamadım, kelimeler aklıma gelmedi, harbiden 0 karbonhidrat insanı aptal gibi yapıyor.

onu da geçtim ağustos 10dan bu güne kadar net 15 kilo verdim. ketojenik falan değil, if yaptım, saat 10da bir öğün akşam 6 da bir öğün yedim, yediklerime dikkat ettim, özellikle aburcubur ve gereksiz yüksek kalorili şeyler yok. sebze ağırlıklı beslendim, tabi gereken miktar yumurtamı, etimi yedim öyle sağlıksız bir diyete başvurmadım ve hiç aç kalmadım.

aç kalmamayı da kabağın mucizesine borçluyum, baskın bir tadı olmadığı hiç her yiyeceğin içine katabilirsin veya yanında yiyebilirsin, negatif kalorili bir sebze, yediğinde aldığından daha çok kaloriyi sindirirken yakıyorsun. çabuk pişiyor ve çok uzun süre tok tutuyor.

çorba mı yapıyorum, çat hemen 2 3 kabak rendeliyorum içine gidiyor. ya da et yemeği mi yapıyorum, fırında pişirip üzerine sarımsaklı yoğurt ile sos yapıp yiyorum.

yani şöyle bişey yemem gerekenleri yedim ama doymadım mı, gerisini salata ve kabakla geçiştirip tamamiyle doyuyorum.

insan doyunca rejim psikolojisinde de olmuyor.
  • hem şişko hem deli  (21.09.19 23:36:05)