[]

çamaşır makinesinde sıvı deterjan kullananlar

(görselde) en soldaki sıvı deterjanı haznede tutan mavi plastik ile ilgili bir şey sormak istiyorum..

bosch çamaşır makinesi kullanıyorum..
- toz deterjan kullanacağım zaman mavi kapağı kendim yukarı kaldırıyorum..
- sıvı deterjan kullanacağım zamanlarda ise kendim aşağı indiriyorum..

sıvı deterjan koyduktan sonra yıkamayı başlatınca kapak aşağıda durmaya devam ediyor.. bunun otomatik olarak yukarı çekilmesi gerekmiyor mu??? bi sorun varsa servis çağıracam da, önce bi emin olayım istedim..

 
Sıvı detarjan akıp gitmesin diye mavi parça önünde set vazifesi görüyor, makine su almaya başladığımda bölmenin içindeki deterjan su ile birlikte karışarak makinenin içine gidiyor. Kısacası yumuşatıcı bölmesinin çalışma mantığı.


  • Yalcin  (21.09.19 19:03:41) 
yani haznede bekleyen sıvı deterjan, gelen su ile karışarak kapağın üzerinden aşıp makinenin içine gidiyor..
bu durumda mavi kapak hep aşağıda kalıyor değil mi..

  • strobist  (21.09.19 19:16:18) 
Soruya cevap sayılmaz ama ben sıvı deterjanı kendi kabına doldurup çamaşırların arasına koyuyorum, öyle yıkanıyor.


  • megalomaniac  (21.09.19 21:40:58) 
kendi kabı dediğiniz şey nedir? çalışmadığım yerden geldi..


  • strobist  (22.09.19 00:00:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.