[]

Başıma olumsuz bir durum gelecek diye korkuyorum

İnternette okusam bile beni etkiliyor. Ya şu benim başına gelse naparım diyorum. Mesela biri esnemdem boynuma bir titeme oluyor dese ya bende de olursa naparım diyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim.
 
Psikiyatri bu konuda yardımcı olabilir hocam. Belli ki kaygılısınız, bu kaygı genellenmeye başlamış. İşinin ehli bir psikiyatriden gerçekten fayda görürsünüz.


  • mor bembombom  (21.09.19 10:26:39) 
Anksiyete


  • kirmizipilotkalem  (21.09.19 10:28:59) 
Eğer daha önce birinde anksiyete olduğunu duyup, bende de olursa ne yaparım diye sorduysanız, işte size endişelenmek için haklı bir sepep.


  • masseter  (21.09.19 10:38:23) 
Tek başıma halledemez miyim. Genelde bir süre rahatsız ediyor ama dediğim gibi yeni bişey gördükçe tekrarlıyor


  • sordum soruyu  (21.09.19 11:26:14) 
Bana psikoloğum "iyi hissetmek" isimli kitabı alıp okumamı, fayda göreceğimi söylemişti. İşe de yaramıştı, size de tavsiye ederim.

Bir de kendinizi buna alıştıracaksınız "saçmalama amk, anksiyete işte bu, böyle bişi yok götünden element uydurma" diye kendimi telkin ediyorum ben mesela.
  • John Bloor  (21.09.19 11:50:10) 
ben de psikoloğumun kitap önerisiyle geleyim; alp karaosmanoğlu - eyvah! kötü bir şey olacak.

ne yazık ki kaygı bozukluğu çağımızın hastalığı gibi bir şey oldu. zamanının depresyonunun yerini aldığı söyleniyor hatta.

o düşüncenin asılsız olduğu konusunda kendinize telkinde bulunma +1. hatta bu düşüncenin sonucu fiziksel birtakım belirtilere de yol açabilir; böyle durumlarda bu telkine daha çok ihtiyacınız olacak. kaygıdan kafanızın bulandığı ve panik hali içerisinde kayboluyor gibi hissettiğiniz anlarda, o an sabit bir şeye odaklanmanın da iyi geldiğini söyleyebilirim. örneğin bir elinizin avucuna parmağınızla daireler çizmek ve ona odaklanmak gibi. bunlar o an için geçici çözümler tabii, şimdilik kaygınızın ne olduğunu ve sizdeki etkilerini anlayabilmeniz için buna ilişkin kitapları okumakla başlayabilirsiniz.
  • brena  (21.09.19 13:30:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.