lens seçimi

15 yıldır lens takan biri olarak bir süredir göz kuruluğu yaşıyorum. bugüne kadar hemen hemen bütün lensleri denedim. bir iki yıldır oasys kullanıyorum o da eeh işte. 2 hafta dolunca konforu anında 4te 1e düşüyo, ama dünya para verip 2 haftacık kullanabilmek müthiş canımı sıkıyo.
sorun şu ki bcim 8.9, acua’lar tak deyip gözümden düşüyor hiç kullanamıyorum. biofinity 8.6 olmasına rağmen eh işte idare ediyor ki bu sefer ona dönmeyi düşünüyorum. bir de biomedic 55 gördüm, oksijen geçirgenliği oldukça düşük. deneyimleriniz nasıl kullananlar? yoksa biofinity alıp geçeyim mi?
bu arada 2.75-4.50 miyobum. her akşam lenslerimi çıkartıp gözlük takarım.

4 yıldır elegance kullanıyorum. Tavsiye ederim.

  • adwokat  (20.09.19 22:12:54)
8.6 gözüne uyuyorsa biofinitiy en iyisidir.

  • Pertev nail  (20.09.19 22:17:55)
Aynı durumdaydım. Artık günlük lens kullanabiliyorum. Uzun süre lens kullanımından sonra oluyor sanırım. Ben de 18 yıldan sonra oldu diyebilirim.

Günlük lensler arasında dailies total 1 diye bir lens var. Herkes aşırı memnun. Ama pahalı ve bağımlılık yapıyor. Sonra başka lens kullanamıyorsun. O kadar rahat.
  • burfak  (21.09.19 10:02:56)
yillardir biofinity kullaniyorum. sanirim en yuksek oksijen orani bunda. tavsiey ederim.

  • mayeskuel  (21.09.19 12:08:47)
abi bence o konforsuzluk tak çıkardan oluyor. 9-10 senedir kullanıyorum. son 5-6 yıl lensi hiç çıkarmıyorum. lens kayganlığını giderince göz atıyor zaten. o da 1 ay civarı. 50 güne kadar çıkabiliyor. hiçbir solüsyon gözyaşına kafa tutamaz. lensi zaten hergün parmaklayınca daha kolay deforme oluyor.

  • cassey  (21.09.19 12:35:51)