[]

yeni mezun makine mühendisi kardeş

kardeşim 2 ay önce Türk Hava Kurumu Üni.- makine mühendisliğinden mezun oldu. şuan hem sınavlar için ders çalışıyor hem de iş arıyor. benim de hiç bir bilgim olmadığı için yol gösteremiyorum.

şuanda ne yapmalı ? nerelere başvurmalı? nasıl yardımcı olabilirim? tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.


 
makine mühendisliği diğer mühendislikler gibi çok geniş bi meslek. staj yaptıysa biraz fikri olmuştur. ne gibi pozisyonlar arıyor, nasıl işlere yatkınlığı var bunlara karar verip başlayabilir. bakım mühendisliğinden, teknik kontrol, saha, üretim mühendisliği, seri imalat fabrikada üretim mühendisliği mi metal işleri atölyesinde üretim müh mi, veya proje mühendisi, arge, modellemeci, kalıp tasarımı, doğalgaz sistemleri mi enerji mi... sabaha kadar sayarım.

özet olarak karakteri neye yatkın, atölyede vardiya kaldırabilecek, sanayilerde dolaşıp esnafla muhattap mı olmak istiyor, bilgisayarda çizim tasarım modelleme mi yapmak istiyor yoksa sadece yönetim tarafında proje takibi mi istiyor.
  • sttc  (20.09.19 21:28:05) 
Pnomatik konusunda piyasada kalifiye eleman acigi oldukca fazla.

Bizim sirkette calisan muhendislerin cogu ingilizceyi orta seviye de bile bilmiyorlar.

Ayrica maaslar ve yan haklar oldukca iyi. Ben yerinde olsam bu konuya yonlendirirdim.
  • kaiserr76  (21.09.19 10:16:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.