tahmini marangoz ücreti?

bir gitar var, üstüne acemice bi boya atılmış. ben biraz zimparaladim ama tam istediğim olmadı. bi marangoz gidip tüm yüzeyine zımpara attırıp vernikletsem kaça patlar bana?

hangi şehir? yönlendirebileceğim cilacı var mıdır diye soruyorum, çok ucuza veya ücretsiz yaptırmak için.
izmir'deysen bana getir hayrına yaparım.

  • pati  (19.09.19 19:15:51)
marangoza verme. ya da ver gor ne diyeyim...

  • alperz  (19.09.19 19:21:38)
@pati, ah be:( Ankaradayim.
@alper,neden?

  • mehmed resad  (19.09.19 19:36:29)
ankara uzanabildiğim bir yer, siteler'deki cilacılar müşterimiz :) yarın o bölgeyle ilgilenen arkadaşla konuşayım, nazının geçtiği bir müşteri varsa orada yaptırırız, haber veririm sana, olur mu?

edit: tabi alperz'in cevabından sonra vazgeçmezsen
  • pati  (19.09.19 19:44:02 ~ 19:47:03)
marangoza verilecek gitarsa pek iyi bir şey değil belli ki. alperz, gitara yazık ederler diye yazmış sanırım.

çırağa yaptırırlar zaten. 50 tl verirsin.
  • lancelot du lac  (19.09.19 20:23:27)
elimde antik yunan heykeli var siva ustasina
vereyim de burnunu degistirsin

bu hesap olur. aradigin kisi: luthier
  • alperz  (19.09.19 21:38:36)
@alperz, olay sadece gitarın üstüne atılan boyayı sökmek ve vernik atmak, gitara neden olumsuz bi etkisi olacak ki?

  • mehmed resad  (19.09.19 23:11:12)
Marangoz değil mobilya cilacısı sizin işinizi görür, ama uğraşacak birini bulmak zor.

Atılacak cilanın kalınlığı, cinsi sese etki ediyormu mesela? Püf noktaları var mı araştırmak lazım.
  • John Bloor  (20.09.19 09:59:55)
marangoz yaptırırsan kütük gibi olur, iyi bir gitar ustası bul ve ona götür.

  • babilbaligi  (20.09.19 11:41:29)