n11 üzerinden dolandırıcılığa uğramak

başıma şu konudaki olay geldi. eksisozluk.com

olayın özeti şu : ürün aldım, 3 gün içinde kullanmadan iade ettim. satıcı ürünü iade almıyor. ürünün tekrar satılabilirliği bozulmuş diyor fakat ürünü daha kargodan teslim almadı. daha beteri n11 satıcıyla halleşin ben karışmam diyor . satıcı kötü niyetli. bana git mahkemeye ver diye mesaj attı. bu konuda ne yapabilirim ? hakem heyeti tarafından haklı bulunur muyum ? rica etsem başlığıma destek olur musunuz ?

ürün yazmama kızan arkadaşlar için ekleyeyim araba için arıza tespit cihazı aldım. ayrıca ; iç çamaşırı,yiyecek-içecek , bozulan kokan ürünler , size özel siparişle yapılan ürünler hariç aldığınız herşeyi iade edebilirsiniz kanun gayet açık. buna telefon da dahil.

Bi satıcı iademi almamıştı. Kargo geri döndü. Kargocu dönüş parasını da istedi. N11 başlığında n11e küfrettim 10 dk sonra arayıp parayı yatırdılar xd

  • glamdr1ng  (19.09.19 17:41:01)
n11 başlığı +1

  • kablelvuku  (19.09.19 17:46:19)
yok arkadaşlar ne sır gibi saklaması . araç için arıza tespit cihazı aldım .

  • 50promil  (19.09.19 18:13:46)
yazdık işte güzel kardeşim neden atarlanıyorsun . allah allah .

  • 50promil  (19.09.19 18:37:20)
Kanun açık. İade almalı.

  • westblack  (19.09.19 18:53:32)
Sanırım siz iade edene kadar süre doldu ve sistem otomatik onayladı alışverişi, yoksa iadeyi iptal edemezdi satıcı.

Böyleyse tek çare tüketici hakem heyeti, tutar yüksekse mahkeme.
  • John Bloor  (20.09.19 10:06:35)