[]

TESOL- TEFL sertifika

arkadaşlar yurt dışında kullanma amacıyla TESOL-TEFL sertifikası almak için İstanbul'da önerebileceğiniz güvenilir bir yer var mıdır? Fiyatlar hakkında bilginiz varsa bir de, ortalama ne kadar bir fiyat uygundur sizce? (kimi yerler euro-dolar bazlı ücret sunuyor, geniş bir aralık var fiyatlar için. çok ucuz olan yerler de acaba güvenilir değil mi? yurt dışında geçerli olmaz mı? vs diye düşündürüyor insanı). öneri, tavsiye vs açığım
 
ITI'dan CELTA alın, Levent'te yerleri. En tanınır olan o. Bin pound civarıdır herhalde ücreti. 1 ay tam zamanlı olarak bitirebilirsiniz. CELTA her yerde geçerli.


  • sopiro  (19.09.19 13:34:53) 
@sopiro çok teşekkürler. CELTA "adults" olarak geçtiği için küçük öğrenciler için kabul görür mü acaba diye ondan bir çekincem var. malum bunların isimleri hep farklı hedef kitleye yönelik oluyor ama alım sürecinde ve çalışmak için bu detayı göz önünde bulunduruyorlar mı diye merak ediyorum. (çoğu ilanda TESOL-TEFL görüyorum bir de genelde ondan)
Bir de sanırım burada online olmadığı takdirde haftaiçi gün boyu oluyor sadece. Çalıştığım için akşam ve haftasonu olmasını tercih ediyorum aslında bu detayı belirtmemişim. Bu şekilde olan bir yer bilginiz de varsa müteşekkir olurum.

  • nickimineyapsam  (19.09.19 14:27:04) 
O halde CELTA'nın part time versiyonunu deneyebilirsiniz. Saatleri değişiyordur gerçi, illa ki akşamları olmayabilir ama bakmakta fayda var.
CELTA'yı bitirdikten sonra onun bir Young Learners extension'ı var, o programı tamamlayıp ekstra bir sertifika alabilirsiniz.

Ama bildiğim kadarıyla CELTA ile sınıf öğretmeni olmanız (yurtdışında) zor olabilir. BA'inizin de İngilizce öğretmenliği veya sınıf öğretmenliği veya spesifik bir yıl grubu öğretmenliği olmasını isteyebilirler. Ülkesine ve kurumuna göre istemeyebilirler de.

Ayrıca yurtdışında öğretmenlik yapmak arzusundaysanız artık neredeyse bütün okullar child protection sertifikaları vs istiyor, onları da takip etmeniz gerek.
  • sopiro  (19.09.19 16:39:48) 
@sopiro çok teşekkür ediyorum cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için


  • nickimineyapsam  (20.09.19 01:46:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.