[]

Evi basan karınca kolonisi

Yeni taşındığım evde, en ufak bir kırıntıya karınca hücumu oluyor. İlaç sıkıyorum ama ne fayda. Karınca yemleri buna kesin çözüm müdür? Önerisi olan varsa minnettar olurum, kafayı yemek üzereyim.
 
bizim mutfakta da yol yapmışlardı kendilerine.
www.raid.com.tr
şundan aldık, kesti hemen.
  • elorelia  (19.09.19 11:28:55) 
Yıllardır bu sorunu ben de yaşıyorum. Hem de mutfak, salon, yatak odası ve hatta banyoda bile varlar. Açıkçası kesin çözümü yok. Beyaz bir toz var şimdi ismini hatırlayamadım ama keskin bir zehir. Döktüğünüz yerde karınca kalmaz. Ancak evde küçük çocuk varsa tavsiye etmiyorum bu yöntemi.


  • Başkalaşım  (19.09.19 11:30:30) 
geldiği yerlere tarçın dökün. bir daha gelmezler.


  • eeb  (19.09.19 11:33:23) 
Bayer k-othrine sc 50 , hemen her yerde bulunur. İnsana ve evcil hayvana zararı yok, sulandırıp üstlerine ve geldikleri yerlere sıkın. Ne karınca ne de haşere bırakır , ilaç sıktığınız yerleri bir kaç gün temizlemeyin yeter.


  • synax  (19.09.19 11:47:34) 
çıktıkları yere talk pudrası (bebek pudrası yani)
zehir değil, trakelerini kapatıp nefes almalarını engelliyor. bu sebeple tam yuvaya dökülmeli

  • r evolution  (19.09.19 13:10:54) 
benim taşındığım evde de vardı karıncalar. kısa zamanda hallettim şükür. şöyle ki,

birincisi, yere en ufak bir şey döküldüğünde hemen elektrik süpürgesi tutmaya alışın. ilk aylar çok yapın bunu. ve elbette dökmemeye de.

ikincisi, tarçın bende işe yaradı. karıncayı izledim, tam olarak eve girdiği noktayı buldum, parkenin arasından bir noktadandı. oraya tarçın döktüm. evde kalanları da peçeteyle alıp dışarı attım. gelmediler. kokusunu hiç sevmiyorlarmış,i kaçıyorlarmış tarçından.

geçenlerde ben yokken evde kalan arkadaşım yere kırıntı düşürmüş, seneler sonra yine gelmiş karıncalar. aynı işlemi yaptım, kesildiler.
  • lovemyself  (19.09.19 13:54:57) 
bu video kesim çözüm oluyor

www.youtube.com
  • sivrisinek  (22.09.19 12:04:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.