[]

eve yabancı öğrenci almak

4-5 ay kalacaklar. 2 kız benim şu an kaldığım odayı kullanacaklar ben de küçük odaya geçeceğim bu sürede.

evin 1925tl kira+aidat sabit gideri var. toplam ikisi için 390euro faturalar dahil aylık alacağım onlardan. sizce mantıklı bir hareket mi? problem yaşar mıyım? nelere dikkat etmeliyim? ben er kişisiyim bu arada.


 
yabancılar baştan koyulan kurallara riayet ediyor genelde. "aksi halde" çıkmanızı isterim diye baştan söylersiniz.


  • 9kuyruklukedi  (19.09.19 11:18:35) 
4-5 ay kira vermeden yaşayacaksınız bence gayet güzel. kısa süreli olması da artı bir özellik bence. sizin hoşunuza giderse ilerleyen dönemde tekrar kiralarsınız , öncesinde kuralları konuşun mutlaka.


  • benaslinda  (19.09.19 11:33:24) 
9kuyruklukedi +1

yabancıların bizlere nazaran en güzel özellikleri, kuralları baştan koyarsan ve kabul ederlerse onu bozmuyorlar. o kurallara göre hareket ediyorlar. ama baştan konuşmaz ilerleyen dönemlerde sorun oluşursa bunu baştan söylemeliydin böyle birşey söylemedin deyip kafalarına göre davranabiliyorlar.

baştan sohbete "ben takıntılı birişiyim onun için şey şeyi en ayrıntısına kadar konuşalım" deyip konuşursan 4-5 ay çileye dönüşmemiş olur.

ama her zamanki ortadoğulu tavrı takınıp kasmaya gerek yok kızlar herkes kafasına göre diye girersen konuya 1-2 ay sonra bok kokusundan uyuyamaz hale gelebilirsin.
  • paudi  (19.09.19 11:37:35) 
aşırı mantıklı duruyor kara bile geçiyorsun


  • romantikedebiyatci  (19.09.19 12:42:57) 
Kabul etmemek icin bir sebep gozukmuyor. Ben olsam atlarim.
Nereliler bilmiyorum da Alman iseler hicbir sikinti yasamazsin zaten buyuk ihtimal.

  • stavro  (19.09.19 12:45:58 ~ 12:46:46) 
eve misafir getirmeleri, temizlik, gürültü gibi konuları baştan konuş. öğrenci milleti sonuçta, çok salarsan sapıtabilirler. ikinci ay bir bakarsın eve devamlı birileri girip çıkıyor, her yeri bok götürüyor, gece sesten uyuyamıyorsun vs.

ekonomik açıdan süper mantıklı hareket.
  • sir gawain  (19.09.19 12:48:45 ~ 12:49:50) 
yazılı bir şekilde kuralları belirle onlar da onaylarsa dursun kenarda. Söz uçar yazı kalır. AB/ABD'de yazılı kontratlar oluyor, onlarında kafalarına daha uyar


  • KaraSakall  (19.09.19 13:00:34) 
evde parti az yapılacak, ev temiz tutulacak, onu bunu getirmeyin lütfen haa arada olur ama sese dikkat edilecek dersen sorun olmaz. demezsen her akşam kıllı, yünlü... efendime söyleleyim nalburcu, sucu gibi bebeleri alır gelirler. salonunda her sabah boxer ile oturup sigara içen erkekler görürsün kafaları yersin. 2000 tl için pek değmez. yani kurallarını baştan paylaş.


  • picassoishere  (19.09.19 13:36:56) 
tuvalet temizliği ve banyo kullanımı, çamaşır makinesi deterjanına varıncaya kadar konuş derim. baştan önemli değil dersin, ama bir de bakarsın ki her gün tuvalet temizliyorsun..


  • lovemyself  (19.09.19 13:58:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.