[]

hukukçulara soru

gizlilik kararı olmayan bir davaya ait dosyalara -ifadeler, savunmalar, karar vb. ulaşabilir miyiz? yoksa bunlar gizli midir?
yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim. 
dosyada taraf veya taraflardan birinin yakınlarından değilseniz avukat da değilseniz göstermezler.


  • drako  (19.09.19 09:30:15) 
taraf yakınlarına da gösterilmez. avukatsanız vakalet olmadan da inceleyebilirsiniz. ama bazı savcılar vekalet isteyebiliyor. tarafsanız inceleyebilir suretlerini alabilirsiniz. bunun da ötesinde e devlet üzerinden (telefon değil pc den) tüm evrakları görebilir indirebilir ve yazdırabilirsiniz.
google>vatandaş portal>ilk sonuca tıkla> edevlet şifresi ile girişZçıkan sayfada solda dosya sorgulama> ceza> asliye/ağır ceza> sorgula

  • ground  (19.09.19 10:50:43) 
avukat vekaletsiz inceleyebilir


  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (19.09.19 11:18:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.