[]

Buzdolabı ayarı nedir?

Merhabalar, aklıma bir şey takıldı. Buzdolabinin içinde 1-2-3-4-5 Max yazan bir ayar var. Buradaki 1 0 a en yakın bir değer değil mi? Yani 1'e tekabül eden -15 ise 5 için -30 diyebiliriz. Der miyiz annem tam tersini iddia ediyor?? kafalar karışık.
 
evet dediğiniz gibi. derin dondurucu kısmıysa - değerlere iner. eğer dolap kısmıysa - ye inmez biliyorsunuzdur zaten.


  • ozdek  (18.09.19 22:03:06) 
1 sıfıra en yakın değil en uzak değer, ama -15 ve -30 örnekleriniz doğru.

1 kapanmadan hemen önceki ayardır, atıyorum 15 derecede tutuyordur termostatı.

5 en soğuk ayardır o dolap için, dolap en düşük 4 derecede tutuyorsa o ayardadır mesela.
  • John Bloor  (19.09.19 08:16:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.