Ev kiralamak yerine ev almak daha mi mantikli?

Eve 1500-1700 kira vermek yerine elimdeki ana paranin bir kismini kullanarak 10 sene vade ile kredi cekip ayda 1700 odemeli ev alabiliyorum. Bu parayi kiraya vermek yerine ev almak daha mi mantikli? 10 sene sonra evim olur. Bu konuda cok tecrubesizim, sacmaladiysam sorry

Gayet mantıklı. Öyle bi zaman gelecek ki, kredi taksiti kuşa dönecek. Kiralarsa hep artıyo.

  • Delay Fuze  (18.09.19 19:40:20)
yok sacmalamadiniz, ben de anlamam bu islerden ama herkes boyle deyip ev aliyor. tercih meselesi tabii ama populer bir gorus yani. evet.

  • aydonno  (18.09.19 19:48:01)
10 sene içinde başına sorun çıkarmayacak çok masraf istemeyen bir evse evet bencede mantıklı.

  • Topalordek  (18.09.19 21:00:30)
kira odedigin fiyata aylik kredisini odeyebilecegin bir ev bulursan kacirma derim. ama bazi yerler var ki aylik 2bin lira kira veriyorsun ama ayni muhitte kredi cekip ev almaya kalksin aylik taksidi yaklasik 6-7 bin lira olabiliyor. boyle dusununce mantikli olmuyor mesela.

  • in vino veritas  (18.09.19 21:23:32)
peşinat olarak vereceğin miktarı kullanıp daha fazla kazandıracak bir planın/işin yoksa ev almak her zaman daha mantıklıdır.

  • mistikla  (18.09.19 22:09:02)