[]

Motor ve oto ehliyetine birlikte basvuranlar

Size bir sorum var, merhaba!

Az once gorustugum yetkili verdigim direksiyon sinavini muteakip cikan sertifikayi almami, otomobil ehliyetini cikartmami ve motor ehliyet surecine bunun fotokopisi ile basvurulabilecegini soyledi. Sistem izin vermiyormus. Bu ok ama tek seferde bunlari yapmak varken neden iki farkli ehliyet cikartiyorum bu gereksiz degil mi? Ve bu uygulama gercekten var mi?


 
2007de ikisini birlikte almıştım ve böyle birşeye gerek yoktu ama benim tecrübem güncelliğini yitirmiş sanırım :)


  • okumakserbestbegenmeksart  (17.09.19 14:34:08) 
var. yönetmelik gereği.


  • nickini degistiren yazar  (17.09.19 14:54:06) 
2014 yılında ikisine aynı anda başvurup yazılı sınava tek, direksiyon sınavına ayrı ayrı girerek aynı anda almıştım. birine hak kazandıysan ikinci bir kayda gerek yok diye biliyorum. direksiyon sınavına girmen yeterliydi yani benim dönemimde.şuan stajyer sürücü durumlarına bağlı olarak şartlar değişti ama sanırım. başka biyere de danış derim.


  • jonestown  (17.09.19 14:57:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.