Intermittent Fasting yapmanin sebebi nedir?

Bilmedigim icin soruyorum.
Zayiflamak icin neden genel olarak yemeyi azaltma yerine bu fasilali oruc modeli uyguluyor insanlar son zamanlarda? Olay zayiflamak degil baska sey ya da sadece zayiflamak degil ise nedir, bu IF isinin olayi nedir?

Çok fark yaratmayan birkaç spesifik özelliği var ama en kayda değer etkisi belli bir yemek yeme saati olduğu için insanların gün içerisinde gereksiz kalori alıp şişmanlama eğilimine girmesini engelliyor, yani boğazına hakim olamayan birini if yapmaya ikna ettiğinde yemek yeme konusunda otokontrolde bulunmasını sağlıyor, yoksa kalori açığı vermedikten sonra ne yaparsan yap kilo veremezsin.

  • angelus  (17.09.19 13:02:16)
Ben düzgün beslenen bir insandım uzun süredir. Fakat kilo vermem aşırı yavaş ilerliyordu. İntermittent yapınca 92 kilodan 73 kiloya düştüm 29 marttan bu yana.

  • denizgonen  (17.09.19 15:54:15)
Düzen.
Bu olayda işini saatlere bağlıyorsun.

Şimdi beni ele alalım. Ben 08:30 - 12:30 ve 13:30 - 17:30 çalışan biriyim. Öğle arasına çıktığımda öğünümü başlatıyorum. 8 saat sonrasında bitiriyorum. Böylece beni gece gereksiz yemekten alıkoyuyor.

Kısacası bana kalori hesabı bilmemnedense çok daha kolay bir şekilde disiplinize edip kilo vermeni sağlıyor gibi geldi.
  • baharat  (17.09.19 16:40:47)
Uzun süreli açlık adaptasyon sonrası iştahı kırıyor. Dar zamanda çok fazla kalori de alamıyorsun. En temel etki bu.

Ben midem boşken rahat antrenman yaptığım ve bana zaman kazandırdığı için de uyguluyorum.
  • arnold schwarzeneger  (18.09.19 14:32:49)