[]

stay hungry stay foolish ne ifade ediyor?

Steve Jobs'un stay hungry stay foolish sözünü neyi ifade tam olarak? Aç kal, budala kal gibi birebir çeviriye pek anlam veremedim.
 
aç kalmak öğrenmeye, meraklı olmaya, denemeye, gelişmeye anlamında düşünce yapısı olarak, buraya sana uygun başka kelimeler de getirebilirsin fakat anlatmak istediği bu. foolish kısmı da kalıpların, düzenin düşüncelerinin dışında kal anlamında, çünkü kafanı düzenin istediği şekilde eğittiğinde foolish değil akıllı olarak anılırsın fakat bu yeni şeyler üretmek düşünmek için engeldir

bu benim yorumum
  • freebird5406_2  (17.09.19 10:52:02 ~ 10:54:10) 
freebird'un dedigi gibi.
kurumlarda calisma, herkesin bekledigini yapma, para kazanacagim diye dert etme, yaratici islerin, buyuk seylerin pesinde kos - diyor.

  • ebabil curnatasi  (17.09.19 11:02:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.