[]

akıl yürütme

öğrendiğime göre uçaklar deniz seviyesindeki bir havaalanından, yerden yüksekliği çok fazla olan havaalanına göre daha rahat kalkış yapıp daha kolay havalanıyormuş.

yüksekteki havaaalanında basınç daha az olduğu için daha rahat kalkış yapması gerekmez mi?


 
Soruyu anlamadım. Karadeniz dağın tepesinde mi ki? Karadeniz de deniz değil mi, dolayısıyla orası da deniz seviyesi olmuyor mu?


  • kibritsuyu  (17.09.19 01:59:28) 
karadenizi değiştirelim yerden yüksekte bir havaalanı diyelim


  • egokalp  (17.09.19 02:47:52) 
Uçaklar kalkışta havayı iterek hız kazanır, inişte de hava direncini yavaşlayabilmek için kullanır. Yükseklerde hava yoğunluğu az olduğu için kalkabilmek için daha çok hızlanması, inişi de daha yüksek hızda yapması gerekir.


  • mikro patlama  (17.09.19 07:41:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.