Korkuyorum duyuru

Maliye bakanlığından görüşme mektubu gelmiş. Yarın 9’da uygulama denetim müdürlüğüne gel diyor.

Vergi tebligatı ile ilgili görüşecekmiş.

2015ten kalan mahkeme masrafı var şimdi edevletten baktım. 190tl. Onun da tebligatı hiç gelmedi. E bu adam niye beni çağırıyor? Tebligat gönderse ya.

maaşlı mı çalışıyorsun, bir ticaretin veya vergsiz gelen bir para yoksa sıkıntı yapma.cezayı öder geçersin.

  • walter white kilikli  (16.09.19 23:34:42)
son dört yıl içerisinde iş değişikliği yaptınız mı?

  • mysql34  (16.09.19 23:36:15)
1. Maaşlıyım
Ama onun dışında da arkadaşlarım adına kredi vs çektim. Maaşımın üstünde toplam harcamam oldu.
Yurtdışında kendi şirketim de var ama o para buraya gelmiyor.

2. Son 4 yılda 2 kere iş değiştirdim.
  • valentinov  (16.09.19 23:46:25)
muhtemelen son dört yılda iki kere iş değiştirmenizi istinaden çağırıyorlar, iş değiştirmenizden kaynaklı vergi matrahından kayıpla ilgili sizden beyanname vermenizi ve cezası ile bu vergiyi ödemenizi isteyecekler.

kpmgvergi.com konuyla ilgili yazılmış güzel bi makale okumanızı tavsiye ederim.
  • mysql34  (16.09.19 23:54:48)
sıkıntı olmaz o zaman rahat ol. arkadaşın adına kredi de sorun olmaz. ticari bir al sat olmadığı sürece.

  • walter white kilikli  (16.09.19 23:56:24)
sanırım iş değişikliğinden dolayı düşük vergi verenleri çağırıyorlar.
yıl içinde iş değiştirip atıyorum 50 bin kazandınız ama yeni iş yeri bunu dikkate almadı ve 0 tl olarak gösterdi. aradaki fark vergi kaçırma oluyor.
yeni çıkan bir kanunla iş değişikliğini de bildirmemiz gerekiyormuş.
korkmanıza gerek yok o aradaki farkı sizden alacaklar.
  • ozdek  (16.09.19 23:57:26)
Peki yarın 9da değil de perşembe 9da gitsem?

  • valentinov  (16.09.19 23:59:43)
sakin ol.
bir şey çıkmaz, şu ara çok kişiyi çağırıyorlar.
özellikle yıl içinde işini değiştirenler.
  • kulustur  (17.09.19 00:02:47)
@kulustur bir şey çıkar bi arkadaşıma 8900 tl, diğer arkadaşıma 3500 tl borç çıkardılar.

  • mysql34  (17.09.19 00:11:49)
Son iki yıldır iş değiştirdiysen düşük vergi ödedin diye o farkı istemek için çagırıyorlardır

  • seyyar satıcı  (17.09.19 07:14:49)
Yazı da ne yazıyor? Yurtdışı kazancın gelip gelmemesi önemli değil beyan edilmesi gerekiyor.

  • thin capitalization  (17.09.19 09:24:52)