Bu kristaller bir çeşit mantar mı? :(

Havalandırması pek iyi olmayan bir odada sıvanın altından bunlar belirmiş. Pencere yok.

Ne yapmalı?

i.hizliresim.com

akıtan kaçıran bi yerler varsa kontrol edilmeli, eğer bu şekildeyse suyun içindeki kireç olabilir, öte yandan mantar, küf öyle bişey işte.

ikinci ihtimal iyi havalandırıp iyi ısıtmak. ama en önemlisi dış etmenlerden mi geliyor havasızlıktan mı oluyor onu bulmak.
  • hem şişko hem deli  (16.09.19 18:30:35 ~ 18:32:24)
Nem yüzünden ama mantar bakteri vs ye karşı çamaşır sulu bir bez ile silebilirsiniz.

  • kisa  (16.09.19 18:33:36)
duvarın diğer tarafında banyo, tuvalet ya d amutfak gibi su tesisatı olan bir yer mi var? duvarın içinden geçen, sızıntı yapan bir boru da olabilir. duvar bir şekilde su almış ve nemi dışarıya kusmuş gibi görünüyor.

  • sinek kral  (16.09.19 18:33:48)
Şimdi buraya bir nem alma cihazı da mı almalı dersiniz?

  • chihirovekohaku  (16.09.19 20:00:18)
Sinek kral in yazdigi gibi.duvarin ust kismindaysa ust kattan bir sizinti olmustur.daha altlardaysa duvarin icinden gecen tesisattan sizmistir.nem alma cihazinin bu konuda bir faydasi olmaz.o sizintinin kaynagi tamir edilmedikce ayni seyi yapar.

  • duptıs  (16.09.19 20:23:37)
duvariniz su cekiyor surme izolasyonlar var. nembariyero gibi isonem marka epey de ise yariyor onu surun halledersiniz. yalniz dikkat edin en alt kat falansa baska yerlerde de varsa o binanin demirleri korozyondan bitmis olabilir.

  • turbo sadık  (16.09.19 20:47:27)