öğrenci akbili yenileme sırasında

bir öğrenci akbilim var ama çatladığı için bazen çalışmıyor filan o yüzden yenilemek istiyorum. online yenileme talep edebiliyoruz ve adresimize geliyor bunu gördüm ama başvurduktan sonra yeni kart gelene kadar kullanmaya devam edebilecek miyim? içinde aylık var yenisi gelince onda bunu kullanabilecek miyim yenileyen varsa nasıl işliyor bu süreç?

yeni kart basılınca eskisi iptal olur o yüzden posta süresince kullanamazsın. içindeki aylığı ya da krediyi aktarmak için de kadıköy, karaköy gibi merkezlerden birine gitmen gerekecek zaten. en iyisi direkt bu merkezlerden birine giderek başvur, hem yeni kartın anında elinde olur hem de içindekini de aktarmış olursun.

  • hadsafhada  (16.09.19 15:41:42)
hmm öyle başvuru merkezine gidince anında veriliyor yani öyle mi? öyleyse gidip almam daha mantıklı olur tabii evet.

  • duyuru  (16.09.19 15:51:20)
evet kart başvuru merkezlerinde anında basıp veriyorlar fakat şu an üniversite kayıtları falan olduğu için tüm merkezlerde acayip sıra var. idare edebiliyorsan biraz bekle, normal zamanlarda boş oluyor çünkü. çok beklemeden rahatça halledersin.

  • hadsafhada  (17.09.19 20:44:17)