kitap yazmayı bitirdim

bunu yayınevleine atmadan önce yapmam gereken bir şeyler var mı? çalmazlar değil mi?

yani çalmak her zaman mümkün olan bir şey ancak herhangi bir sanatsal eser yaratıldığı andan itibaren yaratıcısının eseridir. bilgisayarda falan word dosyasının zamanı kaydedişinden dolayı herhangi bir çalma durumunda daha önce yazdığınızı belirtebilirsiniz. yine de ben kendime mail atardım onu o zamanda bu dosyanın varlığını kanıtlayan. öyle bir şey tavsiye ederim. herhangi bir durumda dava açabilmeniz için.

  • viyana kangurusu  (16.09.19 13:02:14)
Bir nüshayı kendinize ptt'den iadeli taahhütlü gönderip açmadan kenara koymak gibi basit bir tarih tanımlama önlemi alabilirsiniz.

  • whoosie  (16.09.19 13:52:27 ~ 13:52:33)
+whoosie en garantili yollardan biridir. Ama tabii içeriğini nasıl ispat edersiniz bilemiyorum.

Dijital kayıtların tümü manipüle edilebilir. Mail tarihleri, word kayıt tarihleri vs.
  • lisw  (16.09.19 14:18:44)
adiniz ve soyadinizdan olusan bir bilindik mail sağlayıcı (gmail, yahoo, hotmail vb) hesabindan kendinize dosya olarak gonderseniz bir sey olmaz herhalde..

  • tabudeviren  (16.09.19 15:39:10)
Maille gönderme artı sahiplen.com'u da kullanabilirsiniz makul fiyata dijital zaman damgası yapıyor.

  • nick dedigin  (16.09.19 16:18:08)
noterde rastgele sayfaları tarih zaman ve sayfa numarasına göre mühürletsen olmuyor mu?

  • dedim dedim de kime dedim  (16.09.19 16:26:08)
Noterden tescilletebilirsiniz.

  • anten  (17.09.19 11:30:35)