[]

taşındıktan sonra bilgisayardan ses gelmemeye başladı

format attığımda falan oluyordu, driver güncelliyordum ve düzeliyordu. şu an ön ve arka jacklere takdığım ve normalde kullandığım 1 hoparlör ve 1 kulaklık çalışmıyor. internetteki mevcut çözümleri denedim. driver güncel, varsayılan aygıt olarak ayarlı, windows güncellemeleri otomatik. sorun ne olabilir?

amd ses ve ekran kartı. varsayılan aygıtın ismi ise high definition audio device olarak görünüyor.

bilgisayar korunaklı bir şekilde geldi bu arada. bir zarar görmedi taşınırken.

 
disable enable yapinca duzeliyor mu?
driver kaldirip tekrar kurmayi deneyin.

bazen baska driver bile calisabiliyor. bir marka model yazin google'da cikarsa baska bi sey deneyin. bende bi tanesi sorunluydu mesela. otekini kurdum duzeldi.
  • supergirl  (16.09.19 00:34:34) 
@supergirl teşekkürler. realtek yükledim ve düzeldi.


  • kahverengi mont  (16.09.19 00:50:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.