[]

disi kedi kisirlastirma hk.

2-2.5 yas civarinda disi bir kedim var henuz kisirlastirmadim. internette de kisirlastirma icin en uygun zamanin 10-12 ay arasi oldugunu okumustum.

Sorum su:

Cok mu gec kalindi sizce kisirlastirma icin? Bu yasta kisirlastirma islemi yaptirmanin herhangi bir dezavantaji var olur mu? daha zararli(yan etki vs) veya riskli olmasi gibi?

Tesekkurler.

 
Bir yaşından önce kısırlaştırmayın diyor tanıdığım veterinerler aksine. Böbrek kanallarının küçük kalmasına sebep oluyormuş. Böbrek yetmezliğinden kedinin kaybına kadar varıyormuş durum. Geç kısırlaştırmak daha iyi, gelişimini tamamlamış olur kedi.


  • hatun  (15.09.19 20:49:53) 
Sıkıntı yok, bir an önce kısırlaştırabilirsiniz.


  • inawen  (15.09.19 21:45:24) 
Kucuk cok buyuk bir kedi cinsiyse siyam gibi filan genelde gec ksiirlastiyolar. Sorun olmaz bence de.


  • hindistan cevizi  (16.09.19 00:00:13) 
  • yetkili bir abiniz  (21.09.19 07:48:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.