çöp karıştıran adamların arabaları

Merhaba şimdi aklıma takılan bişey var. Bu çöpleri karıştırarak içindeki kartonları,kağıtları,metal kutuları v.s satarak yaşamını kazanan adamların arabaları nerden gelmektedir? Merakımın nedeni şu hepsi aynı el arabası. Metal aksam+çuval. Bunu yaptırıyorlarmı yada gidip 0 alıyolarmı. Aklıma çok takıldı yaw

Bir kaynakciya yaptiriyorlardir. Sekil olarak ayni gibiler sonucta buyuk bir cuval tasimak icin gereken arac birbirinden ne kadar farkli olabilir ki. Bir de hafif olmasi gerektigini dusunursek ve maliyetini fazla modifiye eden olmuyor sanirim. Bir de seri uretimi olcak bir arac degil pek, siparis uzerine yapiliyorlardir. Alakasiz yine ama donusumdeki katkilari icin tesekkuru hak ediyorlar.

  • pyro clustic flow  (30.09.07 10:31:40)
bu arkadaşların topladığı kağıtları satın alan bir nevi toptancı gibi çalışan yerler mevcut. belki onlar yaptırıyordur.

  • flyalone  (30.09.07 10:57:07)
teşekkürler geri dönüşümcüler, teşekkürler ekşi sözlük:)

  • ned flanders  (30.09.07 11:15:46)
geri dönüşüm için mutualist bir yararları var elbette.
ama büyük bölümü de i$ine yaramayan çöp parçalarını dağıtılmı$ bir $ekilde yolda bırakıp gidiyor.
(forum havası)
  • sleepy99  (30.09.07 11:45:10)
kağıt toplayanların değil ama hurdaaciaeeee diye bağıran adamların daha küçük olan el arabalarının hemen hemen hepsinin tabanı, eski buzdolabı tellerinden yapılmış. seri üretip satan kaynakçılar da var sanırım. gerçekten hepsi aynı model. yani bir hurdacıda da görmedim ki tabanı başka şekilde bir metalden yapılmış olsun. hiç mi bir kaynakçı demez "ulan şundan yapayım" diye. hiç mi birinin aklına buzdolabı telinden başka malzeme kullanmak gelmez?

(bkz: #8536292)
  • kibritsuyu  (30.09.07 12:48:10)
o arabaların hemen hemen hepsi önden dikkatsizce yaklaşırsanız tam sizi kör etmeye yetecek yükseklikte tutma yerlerine sahip. Bunların üretim standartlarında "tutamaçlar tehlike anında vatandaşın gözünü oyabilmeli" şeklinde bir madde vardır diye düşünüyorum eğer ki bir yerde üretiliyorlarsa

  • gimbal  (30.09.07 21:09:10)
(bkz: gece 11 45)'i de izleyin derim, konuyla alakalı olarak: )

  • colonizer  (01.10.07 01:13:45)