[]

özel üniversite öğretim görevlisi maaşları ne durumda?

Doğuş üniversitesi ayarında bir okul için öğretim görevlisi maaşları ne kadardır?

yarı zamanlı olunca maaşta nasıl bir kesinti olur?


 
Tam zamanlı Dr. öğr. üyeleri 6000 gibi alıyor.
Öğretim görevlisi 4500-5000 arası alır. Yarı zamanlısı da 3000-3500 gibi alır herhalde.

  • cek  (15.09.19 17:05:12) 
istanbul'da doçent 7-8 binden aşağı almaz. prof da 9-10 alır. ankara'da bin-iki bin daha az alırlar.


  • rusd  (15.09.19 17:22:25) 
yarı zamanlı öğretim görevlilerine verdikleri dersin kredisi başına olacak şekilde hesaplama yapılabiliyor. cek'in söylediği gibi gerisi üç aşağı beş yukarı.


  • nimberjack  (15.09.19 19:05:34) 
tamamen ne tuttururlarsa veya okulda tanıdık/referans olmasıyla alakalı.

devlet üniversitesi olsaydı bir rakam söylenebilirdi ancak bu gözler 1000 liraya çalışan prof da gördü, 7-8 bin liraya çalışan arş. gör. de.
  • yemrem  (15.09.19 19:32:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.