Yurtdışı telefon konuları

Selamlar, yurtdışındayım elimde geçen sene yurtdışından bu sıralar aldığım Iphone 6s plus var, yenisini almak istiyorum ama pasaporta kayıt hakkıma yeniden kavuşmak için 1 sene var, ayrıca 1500 tl işletme parasını biliyorsunuz..

Imei değiştirmek mümkün diye okudum. Bunla ilgili aklımda birkaç şey var.

1-Iphonelarda yapılabiliyor mu?
2-Buradan Iphone XS max alsam, trye getirince şu an elimdeki Iphone'un Imei'siyle değiştirtebilir miyim?
3-Ya da herhangi bir Android telefon alsam, Tr'ye gelince telefoncularda Imei çaktırabilir miyim?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

1- hayır
2- hayır
3- her Android cihaza olmuyor, chipseti ile alakalı bir durum.
  • orient blue  (15.09.19 10:47:53)
@orient blu Peki hangi android telefonların buna uygun olduğunu biliyor muyuz?

son olarak arkadaşlar, telefoncuda Imei çaktırdıktan bi süre sonra Imei silinmesi gibi birşey olabilir mi? Bu riske değer mi sizce?
  • megacracker  (15.09.19 12:04:00)
Valla chipset konusunda bilgim yok. DonanımHaber vb forumlara danışmak lazım.
IMEI silinmez fakat IMEI değiştirmek için cihazı root etmek lazım. Koruma kalkanı kalkıyor yani. Ben yapmazdım, tercih sizin.

  • orient blue  (16.09.19 14:53:09)