LG tv logoda kalıyor.

model 42lb652. bir ay civarı kapalı kaldıktan sonra açılışta bir iki kere saçmaladı. şimdiyse saatlerce logoda takılı kalıyor ve açılmıyor. anakart arızası demişler. servisle görüşmeden önce buraya bir sorayım dedim. başına gelen oldu mu? nasıl halloldu?

servis eğer yeni bir tv parası kadar ücret isterse şunu deneyebilirsiniz. anakartı sökerek fırında ısıtmak.

www.youtube.com
  • mr.goodcat  (14.09.19 21:33:17)
evet gördüm onu da. hatta az önce gemileri yakıp tv'nin arkasını sökmeye girmiştim ama başarılı olamayıp bıraktım.

  • sanat guresi  (14.09.19 21:51:03)
LG sitesinden TV e ait yazılımı indirip fat32 olarak biçimlendirilmiş bir usb'e atıp,TV kapalı iken USB porta takın. Ardından TV açıp bekleyin 30 sn gibi bir süre içerisinde yazılımı güncellenecek,ve TV açılacaktır.probleminiz yazılımsal gibi gözüküyor.

  • 16f628a  (14.09.19 23:29:56)
Bu durum LG'lerin her ürününde kronik galiba. Üstteki yazarın dediği USB olayını uygulayın ancak benzer durum (git: eksisozluk.com) geçtiğimiz sene LG telefonda başıma geldi ve sorun anakarttan kaynaklanıyordu. Garantisi devam ediyorsa cihazı açmadan servise yollayın.

  • braveheart xakah  (15.09.19 11:19:49)