Enpara Kredi Faiz Oranı Yapılandırması

Merhabalar, enpara üzerinden geçen sene bu zamanlarda 20.000 tl dolaylarında kredi çekmiştim. Kredi faiz oranı ben çekerken %2,10 dolaylarında idi.
-mecbur bu oranlardan çekmek zorunda kaldım, acil ihtiyaçtı maalesef-

şimdi ise faiz oranları düşmüş iken ( %1,59 an itibariyle ) faiz yapılandırması istedim müşteri hizmetlerini arayarak. ancak bana verdikleri yanıt "bankanın almış olduğu karar ile kredi faiz oranlarında yapılandırma işlemi gerçekleştiremiyoruz. bunun yerine yeni oranlardan kredi çekip eski kredinizi kapatabilirsiniz." oldu.

kredi sözleşmemi detaylıca incelediğimde şu ibare geçiyor.

"Kredi ilişkiniz boyunca Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak ödeme planınızda Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da
belirtilen kurallar çerçevesinde sadece 1 defa faiz oranı ve/veya vade değişikliği yapabilirsiniz. Bu işlem için sizden hiçbir masraf veya
ücret talep edilmez."

Bu durum daha önce başından geçen veya konu hakkında bilgili olan varsa yardımcı olmanızı rica ederim.

İlgili maddeyi göstererek bankaya yazılı (e-mail yada websitelerinde bulunan iletişim sayfası aracılığı ile) başvuruda bulunun. Yine red cevabı vermeleri durumunda, verecekleri yanıt maili ile birlikte e devlet üzerinden BDDK Bireysel Müşteri Hakem Heyetine başvurun. Sorununuz geç de olsa çözülür, sizden alınan fazla para geri iade edilir.

  • tss  (13.09.19 15:05:06)