Bir program lazım.

Örneğin, 50 mağazam var ve içinde 100 farklı üründen 100'er adet satıyorum. Bir aylık satış verilerini alıp hangi mağazanın, hangi ürünü sattığını ve satmadığını bulup elde edilen veriler neticesinde diğer mağazalarda satmayanlar ve satanlar ile eşleştirip, hangi mağazalar arasında hangi ürünleri transfer etmemem gerektiğini ( x mağaza bir ürünü çok satmış, bu çok satılan ürünü y mağazası hiç satmamış bunları y mağazasından x mağazadına transfer etmek) sağlamalı. Bunu şu an manuel yapıyoruz ve çok fazla zaman alıyor. Bunun hazırı var mıdır? Yazılması istense kim yazar? Bu işler nasıl oluyor?

Ben yazabilirim isterseniz. Eğer mevcut programınız bir çıktı veriyorsa ister excel'de makro olarak çalışan, isterseniz de ayrı bir program haline çalışacak bir program yazabilirim.

Kriterleri vermeniz yeterli.
  • kimlanbu  (12.09.19 11:50:30)
Kayıtların tutulduğu bir database varsa veya belirli bir formatta excel dosyalarında vs. tutuluyorsa çok uzun sürecek bir iş değil. SQL'den anlayan her yazılımcı yapabilir diye düşünüyorum.

  • sacco  (12.09.19 11:50:42)
Bunu yapan hazır ürünler vardır ama onlar da muhtemelen veri girişi falan yapmanızı isteyecek, başka ek özellikler falan sunacaklardır. Öyle bir ihtiyacınız varsa hazır program alın, yoksa iyi bir yazılımcı bulup ona yazdırın en iyisi. Yazılımcı bulamazsanız benim bu tarz işler yapan arkadaşlarım var, yönlendirebilirim.

  • plutongezegendegilmi  (12.09.19 12:57:46)
Peki ben bu işi profesyonel bir şirkete falan yaptrmak istesem ( ileri patladı, çatladı olmasın diye) nereye başvurmalıyım? Fiyat tahmin edebilecek var mı?
Bunu büyük bir şirket istiyor olsa nereye başvuruyor? Kendi içinde bir departman mı çözüyor? Yoksa onlarda dışarıdan yardım mı alıyor?
@plutongezegendegilmi hazır program adı nedir? Parası neyse alalım.
@duygusuzromantik cloud bazlı sistem nedir?
  • toucheamore  (12.09.19 15:28:19)
Spesifik bir program bilmiyorum ama işte ERP sistemleri falan yapıyordur belki diye tahmin yürüttüm.

duygusuz romantik ajanslar ve piyasadaki elemanlar konusunda haklı. ajanslarda ben de çalıştım öğrenciyken, boşuna para kaptırırsınız, kesinlikle gitmeyin.

"iyi yazılımcı" bulun derken de kastettiğim oydu, hem herhangi problemle karşılaştırsa çözebilecek, hem de işte düzgün iş ahlakı olan, sizi yarı yolda bırakmayacak birini kastediyorum. ileride destek vermekle ilgili problem yaşayabileceğim için atlamadım ben, ama bu şartları sağlayan arkadaşlarım var.

fiyat konusunda hiçbir fikrim yok, herkes başka başka fiyat verir muhtemelen. cloud bazlı sistemleri de bilmiyorum.
  • plutongezegendegilmi  (12.09.19 17:49:36)