Xiaomi telefon

ben android dünyasını bilmiyorum hiç.

iphone fiyatları sapıtmış durumda, 4 sene önceki iphone 7ye 3300tl vermek istemiyorum açıkçası.

bu xiaomi veya samsung tarafında hangi telefonlar almaya değer? alınca en az 2-3 sene kullanabilmeliyim, tıpkı apple'daki gibi.

hangi markanın hangi modelini almalıyım?
çok fotoğraf çekmiyorum, oyun vs. kesinlikle oynamıyorum. instagram, twitter, whatsapp, slack ve mail dışında pek telefon kullanmıyorum aslında.

bu şartlara uygun, en iyi fiyatla alabileceğim en iyi xiaomi (veya samsung. hangisinin kalitesini önerirseniz artık) telefon hangisidir?
aslında dev ekran kullanmak istemiyorum ama galiba küçük ekranlı telefon kalmadı.

şu an 2000 lira civarına herhangi bir markanın telefonunu alırsan çok rahat 2 sene kullanabilirsin, marka model kısmı kişisel beğeniye kalmış

dev ekranlı telefon kullanmak istemiyorsan samsung a40 uygun fiyatlı ve kompakt, 1600-1700 civarı, herhangi bir özelliği çok iyi değil ama oyun oynamayıp günlük kullanım için her özelliği yeterli, kamerası işlemcisi ekranı vs en önemli özelliği kompakt olması zaten alanlar bu yüzden tercih ediyor

şurada a40, a50 ve a70 boyut olarak fikir verebilir
www.youtube.com

piyasadaki telefonlar yaygın olarak a50 boyutlarında, çok satan redmi note 7 de öyle
  • freebird5406_2  (12.09.19 10:08:55 ~ 10:24:46)
www.hepsiburada.com

al bu telefonu mis.
  • vurursagololur  (12.09.19 10:43:51)
samsungla xiaomi'yi kıyaslamak bile abesle iştigaldir.

büyük ekran istersen redmi note 7
normal ekran istersen mi 8 lite
  • yazar yazmaz yazan yazar  (12.09.19 10:59:37)
Neden Samsung'la Xiaomi'yi kıyaslamak abesle iştigal olsun? A serisi doğrudan Redmi telefonlarının rakibi olacak şekilde ve hemen hemen aynı özelliklere sahip. Siz daha büyük/normal ekran diye tavsiye ettiğiniz iki telefonun aynı ekran boyutuna sahip olduğunu bilmiyorsunuz.

  • synthetic a priori  (12.09.19 12:19:45)