ebay alışveriş

ebay üzerinden bir kitabın elektronik versiyonunu satın almak istiyorum. lakin ödeme aşamasına geldiğimde kredi kartı seçeneği inaktif durumda. aşağıda da olası sebepleri yazmış.

satıcının kredi kartı kabul etmeme olasılığını elersek, bu türkiye'de yerleşik kişiler için standart bir uygulama mı? daha önce ebay kullanmadığımdan bilemiyorum.

Unfortunately, you can't use a credit or debit card to pay for this order. This option might be unavailable if:

-We don't accept credit or debit card purchases on this country's site
-A seller doesn't accept credit or debit cards

çözdüm. kayıtlarda olsun diye de buraya bırakıyorum.

vpn ile yeni bir ebay hesabı yarattım. adresi de bu ülke olarak (hangi ülkeden bağlandıysam) gösterdim. adres ve telefon bilgilerini salladım, zira ekitap alacağım için kargo derdim yoktu. kredi kartı giriş alanı aktif hale geldi. kartın TR kartı olduğunu anlamasına rağmen sorun çıkarmadı, kur bilgisini gösterip ödemeyi yapmama müsade etti. vpn bu süreç boyunca hep açıktı.
  • givemesomesubstance  (12.09.19 10:10:30 ~ 10:10:57)