[]

tavşanlar kulaklarından kaldırılır mı?

yakında 1 yaşına gircek bir lop tavşanımız var. bu zamana kadar kulaklarından asla kaldırmadık (acı çekceğini düşünerek) sırtından kavrayarak tutmaya çalışırdık --her ne kadar panik yapsa da...-- geçen gün muayane için veterinere götürdüğümüzde kulaklarından tutup kaldırarak muayane ettiler ve bunun olması gereken yöntem olduğunu defalarca belirttiler.

gerçekten bu konuda bilgisi olan var mı?


 
o cahil veterineri bir daha ziyaret etmemenizi oneriyorum, hatta hakkında sikayet bile yazabilirsiniz google'da.

"The first and most important rule of handling your rabbit correctly is to never pick him/her up by the ears, the scruff, legs or tail. It is painful and can cause serious damage."

"tavsanınızı elinize almanın en onemli kuralı asla onu kulagından, kuyrugundan, bacagından veya ensesinden kaldırmamaktır. bu acı verir ve ciddi zarara neden olabilir"

myhouserabbit.com
  • s0phiesw0rld  (11.09.19 19:20:55 ~ 19:31:41) 
Kulaklarından kaldırmak nedir allaşkına:/ Bu doğru olsa bile karnından nazikçe tutup muayene etmek zor mu yani. Siz de sakın sırt derisinden çekerek kaldırmayın ne olur. Avucunuzla göbüşünden sırtından yumuşak yumuşak kavrayıp kaldırabilirsiniz.

Ne güzel tutup kaldırmış:encrypted-tbn0.gstatic.com
  • nick konusunda kararsizim  (11.09.19 21:00:22 ~ 21:41:41) 
Uygun bir yöntem midir bilmiyorum. Ama boynundan tutup kaldırdığındaki rahatsızlığı kulaklarından tutup kaldırınca duymuyor.


  • Mirket  (11.09.19 21:11:25) 
Bir elle poposuna yakın sırtından, diğer elle göğsünden (karnından değil) tutarak kaldırın. Doğru ve dengeli tutarsanız zaten rahatsızlık belirtisi vermeyecektir. Tavşanı bebek değilse tek elle tutmaya çalışmayın.


  • mikro patlama  (11.09.19 22:31:26) 
Tavşan kulaktan tutulur, yani ilk kulaktan kavranır sonra diğer eller ile alttan yandan desteklenir. Kulaktan tutulur tabi ama gidip de dakikalarca kulağından tutup havada ayer çekimine karşı tutulmaz. Kulaktan kavrayıp kucağına alırsın, 3-4 saniyelik bir şey bu, bunda bir şey yok.


  • freedonia  (12.09.19 00:33:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.