[]

aöf kayıt olunca askerlik tecil süresi otomatik olarak uzuyor mu?

aralık 2019'a kadar askerliğim tecilli. bu yıl ilk defa bir üniversiteye kayıt oldum (aöf)(daha önce üniversite kaydım yoktu) şuan aktif öğrenci gözüküyorum. 4 yıl daha askerliğimin tecil olması gerekiyor. bunu okul mu askerlik şubesine bildiriyor yoksa gidip "ben üniversite okuyorum, tecilimi uzattırıyorum" demem mi gerekli?
 
Otomatik olması lazım. Ama yine de e-devlet yoklama sayfasına bir bak. Orada olabilir okul ile tecil zimbirtisi. O da olmadı e-devlet öğrenci belgesi ile şubeye gider halledersin.


  • jackyr  (11.09.19 19:26:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.