[]

Kendi içkini kendin getir

Merhaba arkadaşlar

İstanbulda kendi içkini kendin götürdüğün sadece yemek ve meze servisi yapan mekanlar var mı? Netten aradım ama bulamadım. Bildiğiniz mekanlar varsa yazabilir misiniz? Özellikle beyoğlunda arıyorum. Şimdiden teşekkürler.


 
Adamın mekanında içki içirme ruhsatı olacak, ve kendisi bundan kâr etmeyecek. Hiç duymadım, eğer varsa böyle yerler bunun adı tek kelimeyle enayiliktir.


  • johny guitar  (11.09.19 18:08:26) 
çatalca yolu üzerinde 3-4 tane böyle yer var, koca koca afişler yazmışlar alkolunu kendin getir mangal bizden tarzında.


  • eja  (11.09.19 18:12:28) 
Kadıköy'de görmüştüm, "içki sizden meze bizden" diye aratırsanız çıkması lazım mekanların.


  • crown  (11.09.19 18:48:08) 
eskiden vardı beyoğlunda öyle bir yer. 6-7 sene öncesinden bahsediyorum. mezeleri ordan almak zorundaydınız ve 2 kaşık mezeye 20 tl falan istemişti taa o zaman. e tek meze de alamazsın zaten. bu zamanın kaç parasına geliyor bilmiyorum ama rakılı mekana gitmekten daha ucuza gelmiyordu.


  • 9kuyruklukedi  (11.09.19 18:51:42) 
Beşiktaş'ta bir Meyhane'de -evet mekanın adı bu- kendi içkini getir günü var. Haftada bir gün ama hangi gün olduğunu bilmiyorum.


  • zombi  (11.09.19 19:55:46 ~ 19:55:59) 
böyle yerler var, bu sene bodrum'da gördüm, muhtemelen istanbul'da da vardır.

ama aklıma takılan bir husus var. sonuçta içkinizi götürüp adamın mekanında içeceksiniz ve johnny'nin dediği gibi bir mekanda alkol kullanılabilmesi için o mekanın içki ruhsatının olması lazım.

peki günümüzde kendi rakısını kendi yapan onca adam varken, bandrollü olmayan ev yapımı bir rakıyla gitsek, herhangi bir denetimde mekanın başı derde girmez mi? mekanında bandrolsüz yapma içki içilirken yakalanan sahibi "vallah kendi getirdi abey" dese de buna kim inanır? getirilen rakının illa kapalı şişeyle getirilmesi zorunluluğu falan mı var acaba? tecrübeli olanlar cevap verebilir mi?
  • kibritsuyu  (11.09.19 20:03:50) 
kadıköy hayalperest


  • a darkness coming  (11.09.19 20:33:27) 
Arkadaşlar kendi sorumu kendim cevaplıyorum ama şöyle ki:
Evet böyle mekanlar var. Benim bizzat gittiğim kadıköyde aşiyan var. Beyoğlunda da duyuruyu yaptığım akşam gittiğim zeze var. İkisinin de hizmetinden çok memnun kaldım. Sadece bandrollü içki götürmeniz şartı var.

  • gebermeyesice  (13.09.19 08:13:05) 
Bu arada unutmuşum rakıyı tekel fiyatına açan meyhaneler de var asırlık gibi.


  • gebermeyesice  (13.09.19 11:06:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.