[]

Abd vizesi soyadı değişikliği

Herkese merhaba,

Abd göçmen olmayan vizesine müstakbel eşimle birlikte başvuru yapacağız. Fakat şöyle bir durum var ki evleniyoruz ve başvurumuz 2 gün sonra olacak. Eşimin soyadı değişikliği olmuş olacak. Pasaportu eski. Pasaport ve kimlikte başvuru sırasında aynı soyisim olsa da (ki vizede de aynı soyisim olur bu durumda) daha ssonra önce kimlik sonra pasaporttaki soyadın değişmesi gerekecek. Karmaşık bir durum. Sorum şu:
Ayın 13'ünde evlenip 16'sında vizeye başvurduğumuzda bir sorunla karşılaşır mıyız bu soyadı karmaşasından ötürü?

Şimdiden teşekkürler

 
evlilik cuzdaniniz yaninizda bulundugu surece herhangi bir sorunla karsilasmazsiniz, hangi soyadini yazarsa yazsin butun belgeler gecerli olur.


  • crucio  (11.09.19 17:16:28) 
Eşiniz soyadını değiştirmesin.. Mecburi değil soyadı değiştirmek.


  • bilge rusty james  (11.09.19 17:18:52) 
Arayip sorun proseduru,fransa vizesi icin yeminli ceviri istemislerdi


  • eja  (11.09.19 18:57:45) 
Arayip sorarsanız konsolosluk size gerekli bilgiyi verecektir.

Ayrıca turkiye'de yasalara göre kadının, erkeğin soyadını alması zorunludur. Ya sadece erkegin soyadını kullanır ya da kendi soyadının yanına erkeğin soyadini ekletebilir. Sadece kendi soyadını kullanmak için öncelikle evlenmesi, erkeğin soyadını almasi; sonrasında dava açıp kızlik soyadını istemesi gerekir. Emin olmadigimiz konularda insanlari yanlış yonlendirmeyelim lütfen.
  • fraise  (11.09.19 19:05:28) 
ortada acele bir durum mu var? evlendikten sonra pasaport ve kimligi yenileyip oyle basvurun. daha basvurmamissiniz bile nitekim.


  • hot potato  (11.09.19 19:21:35) 
100 kere aradım arkadaşlar bir türlü bağlamıyor sürekli 2ye 3e ve 1e basıyorum kimse çıkmıyor.

@hot potato
Evet maalesef evlendikten sonra pasaportu yenilemek için zamanımız yok
  • but that was just a dream  (11.09.19 20:47:26) 
Konsolosluğa ulaşabildim yeni pasaport almanız gerekiyor dediler.


  • but that was just a dream  (12.09.19 07:28:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.