[]

pc'de donma

dota 2 oynarken kasadan zırttt diye bir ses geliyor, ekran donuyor, pc çalışmaya devam ediyor. (teamspeak'ten filan konuşabiliyorum.) problem ekran kartında mıdır?

bilgisayarın özellikleri şunlarmış:

VIDEO CARD: GeForce GTS 250
CPU: AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor
CPU SPEED: 3.2 GHz
RAM: 4.0 GB

 
ekran kartı yanmış olabilir,


  • nahtoderfahrung  (11.09.19 17:51:29) 
vay hocam
eski islemcim
ekran kartı nın fanını kontrol et kablo felan mı degiyor
ya da takılıyor mu asırı mı ısınıyor
  • kingcyrax  (11.09.19 17:52:05) 
bir daha donduğunda kasayı açayım, bakayım o zaman. bonus soru, o zaman ekran kartını değiştirsem problem muhtemelen çözülür mü? zaten ekran kartı eski.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (11.09.19 20:04:55 ~ 20:05:22) 
uzun süreli ve yoğun kullanımlarda ekran kartlarının üzerindeki lehimler eriyip yer değiştirmeye başlıyor kısa devre yaptırabiliyor, bazen de ekran kartının kendi belleği yanıyor. bu tip durumlarda kurtarmaya değer bi ekran kartı ise fırınlama denilen bir işlem yapılıyor, bütün vidalar sökülür ne kadar plastik varsa çıkartılır ekran kartı folyoya sarılır normal bildiğimiz fırına koyulur. yapmayı planlarsan bunu evindeki fırında yapma çünkü o kartın üstündeki kimyasalların çıkardığı duman fırının içine işliyor.


  • nahtoderfahrung  (11.09.19 22:33:57) 
ekran kartını cıkarıp zorla bilgisayarı
kapanmazsa aynı sıkıntıyı yapmazsa ekran kartındadır
onu da mecidiyekoy de fırınlatabilirsin bir fiyat alırsın
  • kingcyrax  (12.09.19 10:45:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.