[]

iphone ios12 - her açılışta görülen bildirimler

Merhaba,

Diyelim whatsapp mesajı geldi, preview'den gördük, ama uygun değiliz ve mesaja bakmadık. kırmızı 1 görünüyor whatsapp uygulama sembolünde. telefonla işimiz bitti, bir zaman sonra tekrar telefonu elimize aldığımızda telefonu açtığımda bu mesajı tekrar bildirim olarak görmüyordum, kırmızı 1 halen duruyor tabii. ama açılışta görülmüyordu.

yeni iphone telefonumda (ios 12) ben bakmayana kadar her açılışta o bildirimi görüyorum. illa açıp bakmam lazım, daha sonra görmemem için. whatsapp sadece örnek, mesela şu an software update uyarısı var, telefonu her elime alıp açtığımda bu bildirimi görüyorum ana ekranda.

uğraştım ama ayarlardan bulamadım. önerisi olan var mı ?

Not: problemim "persistent notification" değil.

Teşekkür ederim.

 
açılış ekranında bildirimi sola kaydırın. sil diyin.


  • helenart  (11.09.19 19:13:38) 
Onu biliyorum da eski durumda öyle yapmadan da oluyordu gibi.


  • panamera  (11.09.19 19:58:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.